Przewoził 40 ton ładunku w naczepie z niesprawnym układem hamulcowym

Niesprawny układ hamulcowy w naczepie | fot. WITD Lublin

Niesprawne hamulce w naczepie to kolejny przykład skrajnej nieodpowiedzialności kierowcy. Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny naczepy białoruskiego przewoźnika.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 19 marca na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Woroniec. Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie zatrzymali do kontroli pojazd członowy należący do białoruskiego przewoźnika. Pojazdem wykonywano przewóz ładunku z Czech do Rosji, a masa całkowita zestawu wynosiła blisko 40 ton.

Kontrola stanu technicznego naczepy wykazała, że na trzeciej osi naczepy lewa tarcza hamulcowa pokryta była rdzą. Taka sytuacja wskazuje, że układ hamulcowy jest niesprawny. Tarcza była pokryta cała rdzą.

Dla potwierdzenia diagnozy uniesiono koło i wykonano próbę hamowania. Wynik tej próby był jednoznaczny – koło pomimo zwiększania ciśnienia w układzie hamulcowym nadal się obracało.

„Usterkę zakwalifikowano jako usterkę niebezpieczną i wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone nałożeniem kary pieniężnej w kwocie 2000 złotych. Zatrzymano także dowód rejestracyjny naczepy i zakazano dalszej jazdy do czasu usunięcia usterki” – mówi Paweł Gruszka, rzecznik WITD w Lublinie.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.