Przemytnicy zatrzymani po pościgu. Próbowali wwieźć do Polski papierosy za ponad milion złotych

12 183579
Papierosy za milion złotych zatrzymane w tirze | fot. NOSG

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej nie dopuścili do nielegalnego wwozu na teren Polski 80 tys. paczek papierosów o wartości ponad miliona złotych.

Do zdarzenia doszło pod koniec lipca na przejściu granicznym w Koroszczynie. Funkcjonariusze NOSG z Placówki w Terespolu wspólnie z funkcjonariuszami lubelskiej KAS, po podjętym pościgu, ujawnili w miejscowości Dobryń Duży w pow. bialskim, porzucony samochód ciężarowy. Wokół naczepy tira funkcjonariusze odnaleźli pudła wypełnione papierosami bez polskich znaków akcyzy.

„Kierowca tego zestawu ciężarowego, chcąc dokonać przemytu papierosów z terytorium Białorusi do Polski, po odprawie granicznej, nie przystąpił już do kontroli przestrzeni ładunkowej zestawu, tylko oddalił się z miejsca prowadzonych odpraw towarowych na terminalu w Koroszczynie. Po krótkim pościgu ciężarówka została jednak zatrzymana a nielegalny towar zabezpieczono” – informuje por. SG Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy komendanta NOSG.

Do sprawy zatrzymano dwóch obywateli Polski w wieku 41 i 31 lat. Zatrzymani kierowcy odpowiedzą teraz za nielegalne wprowadzenie na obszar celny Wspólnoty Europejskiej, 80 tys. paczek papierosów o wartości ponad 1,1 mln zł. Wobec dwóch zatrzymanych mężczyzn zastosowano tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. W sprawie prowadzone są dalsze czynności.

12 183577
Papierosy za milion złotych zatrzymane w tirze | fot. NOSG

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.