Przemyt papierosów na kwotę 600 tys. złotych. Kilkadziesiąt tysięcy paczek w rękach funkcjonariuszy KAS

Papierosy na granicy KAS
Papierosy KAS - przemyt na Polskiej granicy na kwotę 600 tys. | fot. KAS

Funkcjonariusze z Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej podjęli działania w celu zwalczania prób przemytu papierosów z Białorusi do Polski. Po wytypowaniu, trzech pojazdów mogących przewozić nielegalną kontrabandę, tuż po przekroczeniu białorusko-polskiej granicy, poddali je kontroli Do inspekcji zawartości ładunków, funkcjonariusze skorzystali z urządzenia RTG do skanowania pojazdów, a następnie skierowali je do szczegółowej rewizji w celu dokładnego sprawdzenia zawartości.

Papierosy ukryte w części dachowej pojazdu

W trakcie kontroli jednego z pojazdów specjalnie dostosowanego do przemytu, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej odkryli imponującą ilość nielegalnych papierosów. Znaleziono aż 35 170 paczek z białoruskimi znakami akcyzy, ukrytych w przerobionej części dachowej naczepy. Papierosy były rozlokowane na całej powierzchni dachu, poukładane w zbiorczych opakowaniach zawierających około 500 paczek każde. Sprytnie, skrytka została zamaskowana plandeką, co utrudniło wykrycie przemytu.

35 000 paczek przechwyconych przez KAS
35 000 paczek przechwyconych przez KAS

Skuteczna kontrola bialskich pograniczników

Dzięki czujności lubelskiego KAS i sprawdzonym metodom kontroli udało się zapobiec stratom skarbu państwa na kwotę 630 tysięcy złotych. Dzięki takim działaniom na rynek nie trafi około 35 000 tysięcy paczek papierosów, z białoruskimi znakami akcyzy.

Udaremniony przemyt na wschodniej granicy
Udaremniony przemyt na wschodniej granicy | fot. KAS

Co grozi kierowcy samochodu służącego do przemytu?

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zatrzymali białoruskiego kierowcę ciężarówki. Mężczyźnie przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego związanej z próbą przemytu. W wyniku tej operacji sprawę przejęło Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej. Oprócz papierosów objęto śledztwem także ciężarówkę, której naczepa została specjalnie przystosowana do celów nielegalnego przemytu.

Przemyt Papierosów
Przemyt papierosów. KAS zatrzymało towar przekraczający 600 tys złotych | fot. KAS

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.