Przemysław Czarnek przekazał KUL 1,7 mln zł na przetłumaczenie encyklopedii filozofii

kul przemysław czarnek
Przemysław Czarnek podpisał umowę na dotację na kwotę 1,7 dla KUL | fot. Tomasz Koryszko

Ministerstwo Edukacji i Nauki przyznało KUL ponad 1,7 mln złotych subwencji. Przeznaczona jest na wydanie Powszechnej Encyklopedii Filozofii w języku angielskim.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podpisał umowę na przyznanie przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego subwencji dla Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II na potrzeby wydania Powszechnej Encyklopedii Filozofii w języku angielskim. Liczy 10 tomów, a przy jej powstaniu pracowało 800 naukowców z całej Polski.

„Powszechna Encyklopedia Filozofii to wielkie, dziesięciotomowe dzieło, które jest powodem do dumy dla wszystkich Polaków. Dlatego z wielką radością przekazuję Katolickiemu Uniwersytetowi Lubelskiemu 1,75 mln zł na tłumaczenie tegoż dzieła na język angielski” – podkreślił minister Przemysław Czarnek, który jest również wykładowcą KUL.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.