Przemysław Czarnek nowym ministrem edukacji narodowej?

przemysław czarnek sejm
Poseł Pis Przemysław Czarnek | archiwum prywatne Przemysława Czarnka

Przemysław Czarnek nowym ministrem edukacji i nauki? Z nieoficjalnych informacji wynika, że to on ma zastąpić Dariusza Piontkowskiego na stanowisku szefa MEN.

Jak informują RMF FM, a także portal Onet, w rządzie Mateusza Morawieckiego, Przemysław Czarnek może zostać ministrem edukacji i szkolnictwa wyższego.

Kim jest Przemysław Czarnek?

W latach 2015 – 2019 Przemysław Czarnek pełnił funkcję wojewody lubelskiego. Od 2019 roku jest posłem. W Sejmie zasiada w Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, której jest wiceprzewodniczącym. W wyborach parlamentarnych otrzymał 87 343 głosy, co było najwyższym indywidualnym wynikiem w okręgu.

Przemysław Czarnek naukowo jest związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim w Lublinie. W 2001 roku skończył studia prawnicze na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji. W 2006 uzyskał stopień doktora nauk prawnych. W 2015 r. uzyskał stopień doktora habilitowanego. Od 1 października 2020 r. będzie zatrudniony na stanowisku profesora KUL.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.