Przelej złotówkę i jeździj rowerami miejskimi do końca kwietnia za darmo. Startuje Lubelski Rower Miejski

Rowery na stacji LRM
Rowery na stacji LRM | fot. Dominik Wąsik

Od wtorku ruszy nowy sezon Lubelskiego Roweru Miejskiego. Z tej okazji przygotowano promocję dla użytkowników LRM. Wystarczy przelać złotówkę, by do końca kwietnia móc jeździć nimi za darmo. Na samym początku do dyspozycji mieszkańców będzie 400 jednośladów.

Mniej rowerów na start

Nowy sezon Lubelskiego Roweru Miejskiego wystartuje we wtorek, 21 marca 2023 r. W dniu startu systemu na ulicach Lublina pojawi się 400 rowerów rozlokowanych w 84 stacjach, bowiem nie wszystkie rowery wróciły jeszcze ze Szczecinka, gdzie przeszły gruntowny remont i zmianę wyglądu zewnętrznego. Docelowo w okolicy wakacji do dyspozycji użytkowników LRM będzie 600 rowerów oraz 129 stacji.

Więcej: Rowery miejskie z Lublina pojadą prosto do Szczecinka. Tam przejdą gruntowną modernizację za ponad 1,1 mln złotych

Przy węzłach i zespołach przesiadkowych np. przy Wróbla, Bony czy Żeglarskiej pojawią się stacje pasywne. Dotychczasowe stacje pasywne, na których nie było stojaków rowerowych, zostaną w nie doposażone. Zmiany objęły również rowery dziecięce. Dzięki wyposażeniu ich w GPS i O-lock, zwrot będzie możliwy w każdej stacji LRM, podobnie jak rowerów 26-calowych.

Nowa aplikacja LRM

Dotychczas użytkownicy Lubelskiego Roweru Miejskiego korzystali z aplikacji Nextbike, która służyła do wypożyczania i zwrotu jednośladów. Miasto Lublin nie przedłużyło umowy z dotychczasowym operatorem systemu Nextbike Polska. ZTM udzielił zamówienia z wolnej ręki MPK Lublin, który będzie operatorem w latach 2023-2027. Wartość podpisanej umowy to ponad 10 mln zł.

Więcej: Lublin wyda ponad 10 milionów złotych na rowery miejskie

Teraz użytkownicy LRM muszą pobrać na swoje telefony aplikację Filfri i przy rejestracji konta wybrać miasto docelowe Lublin. MPK za „przygotowanie” nowej aplikacji, a tak naprawdę wpięcie LRM do systemu Filfri, przygotowanie strony internetowej oraz utrzymanie i obsługę aplikacji przez 5 lat zapłaciło spółce Comdrev 1 288 000 zł.

Do końca kwietnia rowery za darmo

Na początek nowego sezonu, miasto przygotowało specjalną ofertę promocyjną. Do 30 kwietnia użytkownik za wszystkie swoje wypożyczenia zapłaci jedynie 1 zł. Kwota ta zostanie mu pobrana z opłaty inicjalnej uiszczanej podczas rejestracji, która w początkowym okresie także wyniesie „złotówkę”.

W praktyce oznacza to, że za symboliczną złotówkę możemy wypożyczać dowolną ilość razy do końca kwietnia. Korzystanie z roweru jest darmowe pod warunkiem, że zostanie zwrócony przed upływem 24 godzin. Przekroczenie oznacza nałożenie dodatkowej opłaty w wysokości 300 zł.

Od 1 maja, po zakończeniu okresu promocyjnego, opłata inicjalna wyniesie 10 zł, wtedy też zacznie obowiązywać cennik wypożyczeń z okresowymi abonamentami oraz tzw. portmonetką.

Lubelski Rower Miejski cennik

Nowy system LRM będzie powiązany z komunikacją miejską, poprzez integrację z Lubelską Kartą Miejską i systemem LUBIKA. Oznacza to, że dla posiadaczy biletu okresowego będą dostępne minuty w ramach zakupu dowolnego biletu okresowego, zaś dla osób posiadających identyfikator LKM specjalny cennik wypożyczeń i abonamentów.

Poniżej przedstawiamy cennik i abonamenty LRM.

Cennik wypożyczeń

CzasCena
do 30 minut1,00 zł
31-60 minut0,50 zł
każda następna rozpoczęta godzina1,00 zł

Cennik wypożyczeń LKM

CzasCena
do 30 minut0,70 zł
31-60 minut0,35 zł
każda następna rozpoczęta godzina0,70 zł

Abonamenty podstawowe

Rodzaj abonamentu lub biletuCenaIlość czasu
Abonament 7-dniowy10 zł10 h
Abonament miesięczny 30-dniowy20 zł30 h
Abonament kwartalny 90-dniowy55 zł95 h
Abonament sezonowy125 zł230 h
Bilet okresowy ZTM0,5 h/dzień

Abonamenty podstawowe LKM

Rodzaj abonamentu lub biletuCenaIlość czasu
Abonament 7-dniowy7 zł10 h
Abonament miesięczny 30-dniowy14 zł30 h
Abonament kwartalny 90-dniowy38 zł95 h
Abonament sezonowy87 zł230 h

Opłaty dodatkowe

Rodzaj opłatyKwota
Opłata za przekroczenia 24 godzin wypożyczenia300 zł
Kradzież, utrata lub zniszczenie roweru2000 zł
Jazda na rowerze przez większą ilość osób niż jedna100 zł
Porzucenie roweru50 zł
Trzykrotna blokada konta w okresie 30 dni300 zł
Usunięcie zastosowanych zabezpieczeń200 zł
Nieautoryzowany przejazd100 zł
Wykorzystanie roweru w sposób komercyjny1500 zł
Porzucenie roweru poza strefąod 50 do 1000 zł

Jak wypożyczyć rower?

  1. Zarejestruj się na stronie lubelskirower.pl lub w aplikacji mobilnej Filfri
  2. Doładuj swoje konto
  3. Uruchom aplikację i zeskanuj kod QR umieszczony w tylnej części roweru. Obejma tylnego koła otworzy się automatycznie
  4. Po zakończonej jeździe pozostaw rower w dowolnej stacji i zamknij obejmę tylnego koła

Jeden użytkownik w jednym czasie może wypożyczyć maksymalnie 4 rowery pod warunkiem posiadania odpowiednich środków na koncie w systemie – 1 rower = 1 zł.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Strona lubelskirower.pl jeszcze nie działa, wyświetla się jedynie komunikat „Już wkrótce otwarcie sezonu rowerowego…”