Przekroczył prędkość, próbował uciec przed policją. „Gdyby miał mocniejszy silnik, zdołałbym uciec”

Policjanci zatrzymali 26-latka z citroena
Policjanci zatrzymali 26-latka z citroena | fot. KPP Radzyń Podlaski

Przekroczył prędkość w terenie zabudowanym, a na widok policjanta próbującego zatrzymać go do kontroli drogowej gwałtownie przyśpieszył. Powodem ucieczki 26-latka okazał się wcześniej spożyty alkohol i obawa utraty prawa jazdy.

Próbował uciec przed policją

Do zdarzenia doszło w niedzielę (20.02) na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Turów. Policjanci radzyńskiej drogówki prowadzili kontrolę prędkości. Jednym z kierujących, który w tym miejscu przekroczył dozwoloną prędkość, był mężczyzna jadący citroenem. Kierujący poruszał się w terenie zabudowanym z prędkości 82 km/h.

Na widok policjanta nakazującego zatrzymanie zignorował dawane mu sygnały do zatrzymania, a następnie przyspieszył i odjechał w kierunku Radzynia Podlaskiego. Mundurowi natychmiast ruszyli w pościg. Okazało się, że za kierownicą citroena znajdował się 26-letni mieszkaniec gminy Kąkolewnica.

Powodem ucieczki jak się tłumaczył był wcześniej spożyty alkohol oraz obawa utraty prawa jazdy. 26-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna przekonywał, że gdyby miał mocniejszy silnik, zdołałby uciec i uniknąć odpowiedzialności.

Od mężczyzny została pobrana krew do badań, co pozwoli ustalić dokładną zawartości alkoholu w organizmie. Teraz o dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.