Przekazała oszustom 30 sztabek złota. Seniorka uwierzyła w historię o wypadku córki

Sztabki złota
Sztabki złota | fot. Adobe Stock

30 złotych sztabek oddała oszustom seniorka z Lublina. Przestępcy przekonali ją, że jej córka spowodowała śmiertelny wypadek i potrzebuje pieniędzy, by nie trafić do aresztu. Po oszczędności przyjechał rzekomy adwokat. Następnego dnia 84-latka dowiedziała się od córki, że padła ofiarą przestępstwa.

Seniorka z Lublina oddała oszustom sztabki złota

Do zdarzenia doszło w sobotę, 17 lutego. Do 84-letniej mieszkanki Lublina zadzwoniła kobieta podająca się za jej córkę. Rozmówczyni w przypływie dużych emocji zaczęła opowiadać, że spowodowała wypadek i została zatrzymana przez policję.

Po chwili seniorka otrzymała drugi telefon. Tym razem od fałszywego policjanta, który oświadczył, że potrzeba dużej sumy pieniędzy, aby córka nie poszła do więzienia. W trakcie rozmowy 84-latka została poproszona o przygotowanie wszystkich oszczędności, po które zgłosi się adwokat.

„Niestety starsza kobieta uwierzyła w historię i przekazała oszustom to, co miała wartościowe. Łupem przestępców padło 30 niewielkich sztabek złota o wartości około 180 tysięcy złotych” – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Kolejny raz policjanci apelują o ostrożność w trakcie rozmów telefonicznych z nieznajomymi. Jeśli osoba podająca się za policjanta, prokuratora lub kogoś z rodziny informuje o wypadku, należy się rozłączyć i osobiście skontaktować z policją lub najbliższymi.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.