Przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym. Kierowca wyhamował w ostatniej chwili!

na czerwonym świetle dmowskiego
Kierowca w ostatniej chwili wyhamował przed wchodzącymi na pasy pieszymi | fot. nadesłane

Zamiast zatrzymać się na czerwonym świetle, kierowca postanawia wcisnąć gaz i przejechać tuż przed wjeżdżającymi na skrzyżowanie samochodami. O mały włos a potrąciłby pieszych wchodzących na przejście.

Niektórych kierowców sygnalizacja świetlna nie obowiązuje. Kolejny przykład nieodpowiedzialnego zachowania na drodze zarejestrowała nasza czytelniczka Monika.

Na przesłanym do naszej redakcji nagraniu widać jak kierowca Daewoo jadąc al. Tysiąclecia w kierunku al. Witosa, przejeżdża przez skrzyżowanie z al. Unii Lubelskiej na czerwonym świetle, tuż przed wjeżdżającymi na rondo autami.

Kiedy udaje mu się przemknąć przed jadącymi autami, nagle zauważa pieszych wchodzących na przejście, ponieważ zaświeciło im się zielone światło. Wtem kierowca białego Daewoo gwałtownie hamuje i udaje mu się zatrzymać tuż przed pieszymi.

Przypomnijmy, że za przejazd na czerwonym świetle grozi mandat od 300 do 500 złotych i sześć punktów karnych.

Nagranie

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.