Przedszkole na Sławinie ma nowy segment. Miejsce dla ponad 300 przedszkolaków

Nowy segment przedszkola przy ul. Sławinkowskiej
Nowy segment przedszkola przy ul. Sławinkowskiej | fot. Miasto Lublin

Symbolicznym przecięciem wstęgi oficjalnie oddano do użytku nowy segment Przedszkola nr 86, wchodzącego w skład Zespołu Szkół nr 12 przy ul. Sławinkowskiej w Lublinie. W nowym obiekcie jest miejsce dla ponad 300 przedszkolaków.

Przedszkole nr 86 otrzymało nowy segment

W ramach inwestycji powstał 12-oddziałowy obiekt o trzech kondygnacjach nadziemnych i jednej kondygnacji podziemnej, z łącznikiem z głównym budynkiem szkoły. Na każdej kondygnacji zaprojektowano po 4 sale dla dzieci (60-70 m2), każdą z pomieszczeniem pomocniczym i łazienką.

Na każdym piętrze są pokoje nauczycielskie, pomieszczenia socjalne, szatnie, ogólnodostępne łazienki oraz rozdzielnie posiłków i zmywalnie naczyń. Na parterze zlokalizowano gabinet dyrektora, na pierwszym piętrze – salę do ćwiczeń ruchowych, na drugim zaś dużą wielofunkcyjną salę widowiskową z funkcją podziału, o powierzchni 230 m2.

Z kolei poziom piwnic -1 stanowią głównie magazyny. Obiekt wyposażono w dwie windy, w tym towarową. Na dachu przedszkola zamontowano panele fotowoltaiczne. Obok przedszkola znalazł się nowy plac zabaw dla dzieci. Nie zabrakło również zieleni – trawników i krzewów.

Budynek otrzymał prostą, nowoczesną bryłę, aby zapewnić maksymalne nasłonecznienie sal przedszkolnych, zaś niesymetrycznie rozmieszczone kolorowe okna na elewacji nadają całości lekkiego charakteru.

Koszt robót budowlanych to blisko 12 mln zł. Do przedszkola zakupiono również meble, sprzęt komputerowy i multimedialny, pomoce dydaktyczne i urządzenia biurowe. Do tego asortyment rtv i agd oraz sprzęt kuchenny i gastronomiczny. Wartość nowego wyposażenia to ponad 1,3 mln zł.

Nowy segment zapewnia miejsce dla ponad 300 przedszkolaków, dzięki czemu w głównym budynku Zespołu Szkół nr 12 zwolniły się sale lekcyjne dla szkoły podstawowej. Łącznie w placówce uczy się obecnie ponad 1320 uczniów i przedszkolaków.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Nie mówi się tylko o tym że dzieci weszły do budynku 1 września gdzie jeszcze tynki były wilgotne a w powietrzu unosił się smród klejów za to oficjalne otwarcie dla dygnitarzy zorganizowano gdy wszystko wywietrzało. Sprzętu dla dzieci nadal nie ma.