Przedszkolaków odwiedzili policyjni ratownicy medyczni

pierwsza pomoc, przedszkolaki
fot. KWP Lublin

Dzieci mogły obejrzeć wnętrze policyjnego ambulansu medycznego i jego wyposażenie. Duże wrażenie zrobił na najmłodszych pokaz udzielania pierwszej pomocy.

Ciekawe atrakcje dla dzieci

O bezpiecznych zachowaniach trzeba rozmawiać z dziećmi już od najmłodszych lat. Wiedzą o tym zarówno rodzice przedszkolaków, jak i pedagodzy pracujący w Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi Nr 12 w Lublinie.

pierwsza pomoc, przedszkolaki
fot. KWP Lublin

Dlatego w miniony wtorek na przedszkolaków czekała miła niespodzianka. Odwiedzili ich policyjni ratownicy medyczni, którzy pracują w Zespole Medycznym OPP w Lublinie oraz Wydziale Kadr i Szkolenia KWP w Lublinie.

pierwsza pomoc, dziecko
fot. KWP Lublin

Ratownicy przygotowali dla dzieci wiele ciekawych atrakcji. Ambulans medyczny zaparkowany pod budynkiem zrobił na nich niemałe wrażenie. Dzieci mogły obejrzeć jego wyposażenie i dowiedzieć się, do czego wykorzystywany jest znajdujący się tam sprzęt.

ambulans medyczny, dzieci, ratownicy
fot. KWP Lublin

Natomiast w sali przedszkolaki wzięły udział w pokazie udzielania pierwszej pomocy na fantomie. Dzieci obejrzały także pracę defibrylatora, który wykorzystywany jest w pracy ratowników medycznych.

ratownik, dzieci, przedszkole
fot. KWP Lublin

Policjanci opowiedzieli również o zasadach udzielania pierwszej pomocy. Jak się okazało, dzieci wykazały się dużą wiedzą na tematy związane z zasadami bezpieczeństwa i wzywania pomocy.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.