Przedszkola w Lublinie droższe od września. Poznaliśmy nową stawkę za pobyt dziecka

Nowy segment przedszkola przy ul. Sławinkowskiej
Nowy segment przedszkola przy ul. Sławinkowskiej | fot. Miasto Lublin

Od 1 września 2023 r. rodzice dzieci uczęszczających do przedszkoli w Lublinie będą musieli zapłacić wyższą opłatę za każdą godzinę poza ustawowymi pięcioma godzinami bezpłatnego pobytu.

Lublin. Nowa stawka za pobyt dziecka w przedszkolu

Opłata za pobyt dziecka w przedszkolu publicznym dotyczy godzin przekraczających czas przewidziany na bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę (nie może być on krótszy niż 5 godzin dziennie). W praktyce oznacza to, że rodzice posyłający dziecko do przedszkola na nie więcej niż 5 godzin dziennie, nie muszą nic za to płacić. Za każdą następną godzinę organy prowadzące mogą pobierać opłatę.

Jeśli dziecko przebywa w przedszkolu przez osiem godzin dziennie, rodzice będą musieli zapłacić za trzy godziny jego pobytu poza ustawowo bezpłatnym czasem nauki. Obwieszczenie ministra edukacji i nauki z marca określa, że maksymalnie może ona wynieść 1,30 zł. I tyle zamierza pobierać Lublin od 1 września 2023 r. Dotąd rodzice płacili za każdą taką godzinę 1,14 zł.

Z opłaty tej zwolnione są jedynie dzieci z orzeczeniem o konieczności kształcenia specjalnego lub opinię o wczesnym wspomaganiu.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.