Przedświąteczny szał zakupów. Hipermarkety, galerie przeżywają prawdziwe oblężenie

Przedświąteczny szał zakupów. Hipermarkety, galerie przeżywają prawdziwe oblężenie - Spotted Lublin - najnowsze wiadomości z Lublina

Lublinianie w ostatnich dniach tłumnie ruszyli do galerii handlowych i supermarketów. To już ostatni dzwonek, by kupić prezenty i kupić produkty do przygotowania świątecznych potraw. Plaza, Olimp, Felicity, Tesco i Biedronki – te wszystkie miejsca są, szczególnie w przededniu Bożego Narodzenia oblegane. Ile w tym roku wydamy za zakupy?

Przedświąteczne szaleństwo w sklepach. Towary szybko znikają z półek, już czas na ostatnie zakupy. Nawet długie kolejki do kas i zapełnione parkingi nie zniechęcają klientów. Pchanie wypełnionych prezentami wózków czy wyścigi między sklepowymi alejkami to dla niektórych ulubiony sport. To właśnie teraz wydajemy najwięcej.

Dobrym przykładem szału zakupów przedświątecznych okazji jest nagrana w jednym z marketów walka o karpia.

Po świętach zmiany przepisów prawa korzystne dla konsumentów

Problem gdy z prezentem nie trafimy. Jednak reklamowanie towarów już wkrótce będzie prostsze. W Święta Bożego Narodzenia wchodzą w życie nowe, bardzo korzystne dla konsumentów przepisy prawa. Już niedługo w takiej sytuacji będzie można od razu domagać się zwrotu pieniędzy lub wymiany sprzętu na nowy. Zaostrzają się również obowiązki sprzedawców, aby poinformować klienta o przysługujących mu prawach. Dlatego sprzedawcy już przygotowują się do nowych zasad, zwłaszcza właściciele sklepów internetowych. Zakupy w sieci będą bezpieczniejsze.

Co ważne, nowe przepisy dotyczą tylko zakupów po 25 grudnia. To co kupimy przed świętami możemy reklamować ale według starych zasad i przepisów prawa.

W wigilię markety i galerie czynne krócej

W Wigilię pracownicy marketów pójdą do domów wcześniej niż zwykle. Większość dużych sklepów będzie otwarta do 14. Auchan, Carrefour zamkną się godzinę później – takie informacje możemy znaleźć na stronach internetowych sieci sklepów.

Galerie, markety, drogerie. Wszędzie „kuszące” okazje.

Gdzie się nie obejrzeć świąteczne promocje. Sklepy co rusz przebijają swoje promocje by zachęcić klienta do zakupu. Ale czy na pewno „oferta” jest taka okazyjna? W sklepach czyha na nas w tym okresie mnóstwo pseudo-promocji, które w rzeczywistości okazują się tylko pułapką na mniej uważnych klientów.

Warto też na zakupy wybierać się z listą potrzebnych produktów i z gotówką w portfelu, bo płacąc kartą zazwyczaj wydajemy więcej.

W tym roku wydamy więcej na zakupy

Według badań statystyczny Polak na przygotowanie świąt i wigilię wydaje ponad osiemset złotych.

fot. Maciej Kozłowski

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.