Przed weekendem zamontowali, w niedzielę już ich nie było. Co się stało z inteligentnymi koszami?

Kradzież inteligentnego kosza na śmieci przy Moście Mariana Lutosławskiego | fot. Marzena Szcześniak

W sobotę urzędnicy pochwalił się nowymi, inteligentnymi meblami, które stanęły w trzech lokalizacjach wzdłuż Bystrzycy. Następnego dnia zostaliśmy poinformowani, że części mebli zniknęła.

Przypomnijmy, że Urząd Miasta Lublin zakupił trzy zestawy inteligentnych mebli, w których w skład wchodzą: ławki solarne wyposażona w ładowarki do telefonów i bezpłatny transfer Wi-Fi oraz kosze na śmieci z panelami słonecznymi i czujnikami zapełnienia pojemnika. O nowych meblach pisaliśmy tutaj.

Meble stanęły przed weekendem w trzech lokalizacjach, wzdłuż ścieżki rowerowej przy Bystrzycy Bystrzycy: przy Moście Kultury, na wysokości Parku Ludowego / obok MPWiK oraz przy ul. Żeglarskiej / niedaleko zapory. Inteligentne meble kosztowały miasto kwotę 90,5 tys. złotych.

W niedzielę zostaliśmy poinformowani przez naszych czytelników, że inteligentne kosze na śmieci zniknęły z dwóch lokalizacji. Pierwsze podejrzenia padły na złodziei, którzy po prostu pod osłoną nocy ukradli kosze. Prawda jest jednak inna.

„Kosze nie zostały skradzione, a zdemontowane przez wykonawcę, ponieważ w trakcie prowadzonych odbiorów stwierdzono niestabilny montaż urządzeń. Kosze zostaną ponownie zamontowane do pierwszej połowy września” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Ławki solarne i inteligentne kosze na śmieci stanęły wzdłuż ścieżki rowerowej przy Bystrzycy | fot. Urząd Miasta Lublin

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. 90,5 tys. złotych za kosze na smieci .. Za Ku#wa KOSZE NA SMIECI gdzie w Lublinie samotne matki nie maja co do gara wzucic..

  2. Taaa raczej zaczęły alarmować o przepełnieniu zbyt często i postanowili je zdemontować niż jeździć i wymieniać worki w weekend co godzinę ?