Lublin. Wzdłuż Bystrzycy stanęły ławki solarne i inteligentne kosze, które poinformują, gdy są pełne

Ławki solarne i inteligentne kosze na śmieci stanęły wzdłuż ścieżki rowerowej przy Bystrzycy | fot. Urząd Miasta Lublin

Wzdłuż ścieżki rowerowej przy Bystrzycy pojawiły się pierwsze trzy zestawy ławek solarnych i inteligentnych koszty, które same poinformują służby, gdy te będą już pełne.

Producentem ławek solarnych i inteligentnych koszy jest firma SEEDiA z Krakowa. Zamontowane ławki solarne wzdłuż ścieżki rowerowej przy Bystrzycy są wyposażone są w dwie ładowarki indukcyjne i dwa wyjścia USB, dzięki którym można naładować urządzenie mobilne, takie jak telefon, tablet czy laptop.

Ławki zapewniają również bezpłatny transfer Wi-Fi. Taka funkcja wydaje się szczególnie użyteczna w przypadku turystów. Inteligentne ławki są ekologiczne – nie potrzebują zewnętrznego zasilania. Wbudowane akumulatory ładowane są przez moduły solarne. Z ławki można korzystać zarówno w dzień, jak i nocą.

Przy ławkach zostały zamontowane inteligentne kosze na śmieci, które są wyposażone w monitoring zapełnienia poziomu śmieci w koszach dla służb miejskich, jak również dla mieszkańców. Kosz sam poinformuje firmę odbierającą odpady, że czas go opróżnić.

Zestawy stanęły w trzech miejscach: przy Moście Kultury, przy MPWiK oraz przy ul. Żeglarskiej. Na razie nie wiadomo, ile miasto wydało na ławki solarne i inteligentne kosze na śmieci.

Aktualizacja: Przed weekendem zamontowali, w niedzielę już ich nie było. Co się stało z inteligentnymi koszami?

Ławki solarne i inteligentne kosze na śmieci stanęły wzdłuż ścieżki rowerowej przy Bystrzycy | fot. Urząd Miasta Lublin
Ławki solarne i inteligentne kosze na śmieci stanęły wzdłuż ścieżki rowerowej przy Bystrzycy | fot. Urząd Miasta Lublin

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Fajny pomysł, niestety nie w naszym słowiańskim narodzie.
    Wczoraj wieczorem (niedziela 23.08) kosza już nie było, został tylko pokruszony fundamencik 😉
    Panelem słonecznym pewnie bawi się teraz domorosły, lokalny majsterkowicz.
    Pozdrawiam