Przed nami wietrzna i deszczowa środa

wiatr
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Pogoda w środę nie będzie nas rozpieszczać. W całym naszym regionie powieje bardzo silny wiatr oraz popada lokalnie deszcz.

Środowy dzień z pewnością nie będzie należał do przyjemnych. Będzie wietrznie i chłodnom, miejscami również deszczowo. Załamanie pogody nastąpi za sprawą głębokiego układu niskiego ciśnienia z centrum przemieszczającym się na wschód w kierunku krajów nadbałtyckich i północno-zachodniej części Rosji.

– Znaczny gradient ciśnienia atmosferycznego przyczyni się do wstąpienia silnych porywów wiatru wiejącego z sektora zachodniego i północno-zachodniego, które w całym kraju mogą osiągać i przekraczać 70 km/h – prognozują Polscy Łowcy Burz.

Synoptycy dla województwa lubelskiego zapowiadają silny wiatr, w porywach nawet do 60 km/h. Wiać będzie z zachodu na kierunki wschodnie. Miejscami należy spodziewać się opadów deszczu.

Źródło: Polscy Łowcy Burz

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.