Przed nami kolejna niespokojna noc. Czekają nas intensywne opady deszczu

ciemno deszcz okno pochmurno pogoda e1493360659460
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Instytut Meteorologii i Gospodarki wodnej wydał ostrzeżenia dla województwa lubelskiego, które dotyczą możliwości wystąpienia intensywnych opadów deszczu.

Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed wystąpieniem intensywnych opadów deszczu na terenie województwa lubelskiego. Wieczorem, w nocy oraz środę możemy spodziewać się opadów deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia zostało wydane dla powiatów: Biała Podlaska, bialski, radzyński, parczewski, włodawski, lubelski, Lublin, świdnicki, opolski i kraśnicki.

Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym, miejscami silnym. Prognozowana wysokość opadów od 15 do 25 mm, lokalnie do 30 mm” – prognozuje Mariusz Cebula z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Ostrzeżenie drugiego stopnia obowiązuje w powiatach: Chełm, chełmski, krasnostawski, janowski, biłgorajski, Zamość, zamojski, hrubieszowski i tomaszowski.

Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym, miejscami silnym. Prognozowana wysokość opadów od 30 do 45 mm, lokalnie do 55 mm” – prognozuje Mariusz Cebula z IMGW.

Ostrzeżenia w obydwu przypadkach obowiązują od dzisiaj (13 sierpnia) od godz. 22.00 do środy (14 sierpnia) do godz. 18.00.


Czytaj także: Nocna burza nad Lublinem. W czasie deszczu ulica Głęboka zamieniła się w rwący potok


Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.