Przechodził z rowerem przez przejście. Został śmiertelnie potrącony przez ciężarówkę

Przechodził z rowerem przez przejście. Został śmiertelnie potrącony przez ciężarówkę
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Niestety, nie udało się uratować starszego mężczyzny, który w czwartek został potrącony na przejściu dla pieszych przez samochód ciężarowy. Mężczyzna zmarł w szpitalu.

Po wypadku doszło w piątek ok. godz. 13.30 na drodze krajowej nr 19 w Niemcach pod Lublinem. Według wstępnych ustaleń policjantów 54-letni kierowca samochodu ciężarowego marki DAF jechał ul. Lubelską w stronę Lubartowa. Na przejściu dla pieszych potrącił pieszego.

Według świadków 72-letni mężczyzna szedł z rowerem przez pasy, natomiast kierowca tira twierdzi, że 72-latek nagle wjechał rowerem na przejście. W wyniku zdarzenia starszy mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie pomimo udzielonej pomocy zmarł.

Kierowca tira był trzeźwy. Teraz policjanci będą ustalali szczegółowe okoliczności wypadku oraz to, kto ma rację – czy świadkowie wypadku, czy kierowca tira. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.