Przechodził przez tory w niedozwolonym miejscu. Wszedł prosto pod lokomotywę

DSC05537
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Lokomotywa jadąca z Łukowa do Dęblina potrąciła mężczyznę. Jak ustalono, przechodził on w miejscu niedozwolonym i wszedł wprost pod nadjeżdżającą lokomotywę. Poniósł śmierć na miejscu.

Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek w Łukowie. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że 62-letni mężczyzna przechodził przez tory w miejscu do tego nie wyznaczonym, kilkadziesiąt metrów od peronu stacji kolejowej Łuków Łapiguz.

Kiedy maszynista zauważył wchodzącego na torowisko mężczyznę zaczął dawać sygnał dźwiękowy, lecz jak relacjonuje, mężczyzna nie reagował. Mimo próby wyhamowania 62-latek został potrącony przez jadącą w kierunku Dęblina lokomotywę. Niestety mężczyzna doznał rozległych urazów i zmarł na miejscu wypadku.

Teraz prowadzący postępowanie ustalą szczegóły i okoliczności tego wypadku, sprawdzą między innymi z jaką prędkością poruszała się lokomotywa, i czy była to prędkość dozwolona na tym szlaku kolejowym.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.