O tym, że w zabytkowej Kamienicy Konopniców na Starym Mieście powstanie hotel było wiadomo już od jakiegoś czasu. Inwestor właśnie złożył wniosek o wydanie pozwolenia na budowę.
Lublin. Hotel w Kamienicy Konopniców
Inwestorem jest lubelska spółka Immobilia Polska II. O tym, że zabytkowa Kamienica Konopniców przy ul. Rynek 12 na Starym Mieście, w sąsiedztwie Trybunału Koronnego, wkrótce zmieni swoje przeznaczenie, spółka poinformowała już pod koniec 2022 roku.
„Bez wątpienia to jedna z najbardziej wyjątkowych kamienic na lubelskim Starym Mieście. Wyróżnia się nie tylko lazurową barwą, ale i zdobieniami – jako jedyna została pokryta płaskorzeźbami w stylu manierystycznym. Swój obecny wygląd kamienica zyskała w 1575 roku. Przez długi czas jej elewacja była w kolorze szarym. Dopiero podczas remontu w 2004 roku została odkryta jej pierwotna, lazurowa barwa. Wkrótce Kamienica Konopniców otrzyma nowe życie” – informowała spółka.
Właśnie do Urzędu Miasta wpłynął wniosek od spółki Immobilia Polska II dotyczący wydania pozwolenia na przebudowę, rozbudowę i nadbudowę oraz zmianę sposobu użytkowania kamienicy z funkcji mieszkalnej, przedszkola i kawiarni na hotel z restauracją.
„Postępowanie jest na wstępnym etapie weryfikacji dokumentacji złożonej przez inwestora, udzielenie pozwolenia na budowę będzie możliwe po spełnieniu wszystkich wymogów przewidzianych przepisami m.in. z zakresu prawa budowlanego” – mówi Joanna Stryczewska z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.
Czego możemy dowiedzieć się z dołączonej dokumentacji?
„Inwertor przewidział 32 pokoje hotelowe na kondygnacjach powyżej parteru wraz z restauracją i barem na paterze, winiarnią, zapleczem kuchenno-socjalnym oraz pracowniczym w podziemiach, a także pomieszczeniami technicznymi i gospodarczymi. Prace mają objąć przebudowę, rozbudowę i nadbudowę kamienicy wraz z oficynami, przy utrzymaniu istniejącego poziomu wysokości budynku oraz poszczególnych poziomów wierzchu attyk, stanowiących zwieńczenie ścian zewnętrznych oficyn. Zgodnie z dokumentacją, projektowany zakres nadbudowy budynku dotyczy nadania poddaszom nieużytkowym pełnej wysokości kondygnacji” – wyjaśnia Joanna Stryczewska.
Wysłaliśmy pytania do inwestora w sprawie planowanej inwestycji. Do momentu publikacji nie otrzymaliśmy odpowiedzi.
ZDJĘCIA
Dodaj swój komentarz