Przebudowa ulicy Muzycznej. Od poniedziałku tymczasowa zmiana ruchu dla kierowców

ul muzyczna
Przedłużenie ul. Muzycznej do stadionu Arena Lublin | fot. Dominik Wąsik

Od poniedziałku dla kierowców zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na ulicy Muzycznej. Będzie obowiązywał zakaz ruchu i zakaz postoju. Na przedłużeniu Muzycznej drogowcy zaczną teraz budować główny kanał deszczowy.

Dla kierowców nowa organizacja ruchu będzie oznaczać duże utrudnienia w ruchu na ulicy Muzycznej. Nie będzie można wjechać w Muzyczną ze skrzyżowania ulic Narutowicza, Głęboka, Nadbystrzycka. Zostanie tam wprowadzony całkowity zakaz ruchu. Również będzie obowiązywał zakaz parkowania na tym odcinku ul. Muzycznej. Taka organizacja ruchu potrwa do czerwca.

Dojechać do szkół można będzie wyłącznie od strony ul. Szczerbowskiego, a dalej tymczasową utwardzoną drogą tuż przy ogrodzeniu szkoły muzycznej.

autor: Hex680

Również dla drogowców ta budowa jest wyzwaniem. Podmokły teren i rzeka nie ułatwiają pracy. Obecnie trwają prace nad wzmocnieniem terenu, czyli palowanie. Z 7400 betonowych kolumn zostało wbitych w ziemię 5500. Ten etap prac jest zrealizowany w około 80 procentach i potrwa do początku marca.

Powodem zamknięcia ul. Muzycznej jest dalszym etapem prac. Drogowcy rozpoczną prace rozbiórkowe, przebudowę sieci podziemnych, budowa głównego kanału deszczowego.

Nowa ul. Muzyczna będzie miała 750 metrów długości i jedną jezdnię z dwoma pasami w każdym kierunku. Skrajne, prawe pasy będą przeznaczone dla komunikacji miejskiej i taksówek. Po obu stronach drogi powstaną ścieżki rowerowe i chodniki.

Nowa ulica Muzyczna ma być gotowa na koniec maja 2017 roku. Jest to ważne, ponieważ trasa prowadzi na stadion, a na nim w 2017 roku mają się odbyć Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w piłce nożnej.

Inwestycja pochłonie prawie 42 miliony złotych, z czego 85 procent tej sumy stanowi dotacja europejska.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.