Przebudowa ul. Narutowicza tańsza niż zakładał projekt. Miasto sporo zaoszczędzi

ul narutowicza lublin
Ulica w godzinach południowych | fot. Dominik Wąsik

Przebudowa ul. Narutowicza na odcinku od skrzyżowania z ul. Lipową i al. Piłsudskiego do ul. Ochotniczej może zacząć się już w kwietniu. Realizacją prac zainteresowane są dwie firmy, których oferty są niższe niż środki zarezerwowane na ten cel.

Zniszczona, dziurawa i pełna kolein. Tak dziś wygląda ul. Narutowicza na odcinku od ul. Lipowej do Głębokiej. Wkrótce rozpocznie się jej remont.

Realizacją prac zainteresowane są dwie firmy, których oferty opiewają na kwotę niższą niż środki zarezerwowane na ten cel. Mowa tu o firmie Strabag z Pruszkowa, który proponuje wykonanie przebudowy za 3,5 mln zł oraz Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lubartowa, które jest gotowe zrealizować zadanie za niecałe 3,3 mln zł. Obydwie firmy dają 60 miesięcznej gwarancji. Kwotą zarezerwowaną na ten cel przez Zarząd było 8,5 mln zł.

Roboty obejmują przede wszystkim budowę nowej nawierzchni jezdni i chodników, ale także przebudowę sieci podziemnych. Piesi będą mieć nieco zwężony chodnik w rejonie przejścia dla pieszych, bo na środku przejścia powstanie wysepka ułatwiająca przekroczenie jezdni.

– W rejonie KWP przejście dla pieszych będzie wyposażone w azyl, oraz nie będziemy budować zatoki na przystanku „Muzyczna 02”, czyli w kierunku centrum. – mówi Karol Kieliszek z UM

Kierowców czeka pięć bardzo trudnych miesięcy, bo inwestycja ma być zrealizowana do końca sierpnia.

Jak na razie nie wiadomo jeszcze, czy podczas przebudowy kierowcy będą mogli jeździć po ul. Narutowicza.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.