Przebudowa ul. Choiny w Lublinie. Kierowcy skarżą się na błędne oznakowanie

65539405 915682468764048 8195763538912870400 n
Błędne oznakowanie na rondzie wzdłuż przebudowanej ul. Choiny | fot. czytelnik Artur

Kierowcy skarżą się na źle oznakowaną drogę na przebudowanym odcinku ulicy Choiny. W opisywanym przypadku jeden z pasów służy do wjazdu oraz zjazdu z ronda o nietypowym kształcie.

Do naszej redakcji napisał czytelnik Artur, który prosi o interwencję związaną z błędnym oznakowaniem na przebudowanym odcinku dwujezdniowej ul. Choiny. Chodzi o rondo o dość nietypowym kształcie umożliwiające wyjazd z terenu stacji paliw i dojazd do ul. Pienińskiej.

Rażące zaniedbanie przy oznakowaniu drogi na budowie wylotówki z Lublina w stronę Jakubowic Konińskich. Jak widać na zdjęciu – został wprowadzony ruch okrężny wokół wyspy, jednak czynny jest tylko jeden pas drogi po stronie Jakubowic i ruch po nim odbywa się w obydwu kierunkach. Problem pojawia się na lewym pasie (jadąc od Lublina), który jest oznaczony do jazdy na wprost i w lewo. Podczas gdy jadąc na wprost z tego pasa, następuje tor kolizyjny z pojazdami jadącymi w stronę Lublina. Brak jest odpowiednich oznaczeń, które w widoczny sposób zabraniają zjazdu z ronda z tego pasa ruchu” – pisze pan Artur.

65262169 324191411855449 90810065497358336 n
Błędne oznakowanie na rondzie wzdłuż przebudowanej ul. Choiny | fot. czytelnik Artur

Na możliwość korzystania z dwóch jezdni z tym miejscu kierowcy będą musieli poczekać do końca inwestycji, która powinna zakończyć się pod koniec czerwca, czyli lada dzień. Poinformowaliśmy Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie o tej sytuacji z prośbą o szybką interwencję.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Jeździłem tamtędy parę razy dużym samochodem 4oską i śmiać mi się chciało jak ludzie tam jeżdżą. Wcale nie patrzą na znaki jeżdżą na pamięć wszystko oznakowane jest w jasny i zrozumiały sposób ludzie ogarnijcie się