Przebudowa stacji Lublin Główny. Trwa budowa nowego peronu przy budynku dworca PKP

Budowa peronu przy budynku dworca PKP Lublin Główny | fot. Mirosław Siemieniec

Na stacji Lublin Główny tuż obok dworca PKP jest budowany nowy tor i peron. Gotowa jest konstrukcja podziemnego przejścia, które wraz z windami zapewni dogodny dostęp do pociągów.

Przed dworcem PKP, gdzie jeszcze do niedawna stały pociągi, pracują maszyny. W miejscu dawnego peronu budowany jest nowy. Wykonawca szykuje teren pod tor i ustawia betonowe segmenty peronu. Stanie na nim szeroka stumetrowa wiata. Zamontowane zostaną ławki, tablice informacyjne i zegary.

Zakończyły się zasadnicze prace przy ostatniej części nowego przejścia podziemnego między peronem nr 2 a budynkiem dworca. Gotowe są też 3 szyby dla wind oraz wyjścia z tunelu. Równocześnie na stacji budowana jest druga krawędź peronu nr 2, sąsiadującego z peronem przydworcowym.

Po zakończeniu prac stacja Lublin Główny będzie w pełni dostępna dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Na czas budowy nowych peronów, ze względów bezpieczeństwa, na stacji wprowadzona została zmieniona organizacja dojść na perony. Droga jest oznakowana.

Nowe perony na stacji Lublin Główny | fot. Mirosław Siemieniec

Z Lublina do Warszawy po dwóch torach

Między Lublinem a Dęblinem kończą się zasadnicze prace przy budowie dwutorowej linii. Na ponad 70-kilometrowym odcinku, obok przejeżdżających pierwszym nowym torem pociągów, regulowany jest drugi tor i sieć trakcyjna. Wykonawca kończy też pracę na 15 usytuowanych obok niego peronach.

Od 30 sierpnia pociągi pojadą po nowym torze między Pilawą a Otwockiem. Pasażerowie wygodniej skorzystają z nowych peronów na 3 stacjach i 6 przystankach. Od grudnia, zostanie włączony do ruchu drugi tor i skończy się ”jednotorówka” na odcinku Otwock – Pilawa. Takie rozwiązanie znacznie zwiększy możliwości podróży w ruchu regionalnym i dalekobieżnym.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.