Przebudowa sieci na ul. Bernardyńskiej. Będą utrudnienia w ruchu

fot. Dominik Wąsik

Dzisiaj rozpoczynają się prace przy budowie sieci ciepłowniczej w ul. Bernardyńskiej. Jest kontynuacja inwestycji LPEC rozpoczętej w ubiegłym roku. Utrudnienia w ruchu.

Prace będą realizowane na odcinku od ul. Bernardyńskiej 12 do ul. Bernardyńskiej 14 i potrwają do piątku 13 maja. Roboty będą się wiązały z naprzemiennym zajmowaniem połowy jezdni i wprowadzeniem ruchu wahadłowego sterowanego sygnalizacją świetlną.

Jako pierwszy zajęty pod roboty zostanie pas ruchu w kierunku ul. Zamojskiej, a na sąsiednim pasie, tym stronę pl. Wolności, będzie obowiązywał ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją. Taka organizacja ruchu będzie funkcjonowała przez 5-6 dni. Następnie wykonawca z wykopami przeniesie się na pas ruchu w kierunku centrum, a ruch wahadłowy będzie zorganizowany na pasie ruchu w kierunku ul. Zamojskiej.

Kolejnym etapem prac będzie ułożenie nowej nawierzchni ul. Bernardyńskiej na odcinku od pl. Wolności do terenu Browaru „Perła”. Roboty będę będą realizowane całą szerokością jezdni, co będzie wymagało jej całkowitego wyłączenia z ruchu na wymienionym odcinku. Wstępnie prace te planowane są na sobotę 14 maja. W przypadku wystąpienie niesprzyjających warunków atmosferycznych zostaną przeniesione na weekend po Bożym Ciele.

W chwili zamknięcia ul. Bernardyńskiej dla ruchu, pojazdy komunikacji miejskiej zostaną skierowane na objazd ciągiem ulic Mościckiego – Rusałka. W związku z tym na wlocie ul. Rusałka w ul. Zamojską nakaz skrętu w prawo w kierunku al. Unii Lubelskiej nie będzie dotyczył pojazdów transportu zbiorowego. Auta te z ul. Rusałka będą mogły skręcić w lewo w ul. Zamojską i kierować się w stronę ul. Wyszyńskiego.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.