Przebudowa ronda przy Gali i ul. Fabrycznej. Zbroją fundamenty pod nowy most

IMG 20190520 085943
Budowa nowego mostu na ul. Fabrycznej | fot. Dominik Wąsik

Trwają zaawansowane prace przy przebudowie ronda Lubelskiego Lipca ’80 i ul. Fabrycznej. Drogowcy udostępnią tymczasowe rondo na czas meczów Mistrzostw Świata U-20 na Arenie Lublin.

Trwa przebudowa ronda Lubelskiego Lipca’80 wraz z ul. Fabryczną oraz mostem na Czerniejówce. Jak mówi Karol Kieliszek z Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie, prace idą zgodnie z harmonogramem i nie ma opóźnień. Co zrobił już wykonawca, Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów?

Najbardziej zaawansowane są roboty z branży wzmocnienia podłoża (palowanie i materace), likwidacji kolizji uzbrojenia i modernizacji sieci. Dobrze widoczny jest także postęp robót z branży mostowej, gdzie trwa zbrojenie fundamentów i podpór. Następnym etapem robót tej branż będzie betonowanie podpór” – wymienia Karol Kieliszek.

Przebudowa skrzyżowania al. Unii Lubelskiej, Al. Zygmuntowskich, ul. Lubelskiego Lipca ’80, ul. 1 Maja ul. i Fabrycznej ma potrwać do końca października.

Tymczasowo udostępnią rondo przy Gali

Do czwartku dla kierowców zostanie udostępnione w całości rondo Lubelskiego Lipca 80′. Ma to związek z rozpoczynającymi się 23 maja meczami Mistrzostw Świata U-20 Polska 2019. Przez to rondo będzie prowadzić główna trasa, którą kibice mają docierać na Arenę Lublin.

Po zakończeniu turnieju połowa ronda przy Gali (po stronie Fabrycznej) zostanie zamknięta dla ruchu.

Czytaj także: Mecze Mistrzostw Świata FIFA U-20 na Arenie Lublin

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.