Najnowsze ogłoszenia (spoty)
Od najbliższej środy firma Strabag rozpocznie prace przy przebudowie lubelskiego deptaka. Wykonawca będzie musiał się spieszyć, ponieważ na wykonanie zadania ma tylko cztery miesiące.
– Wykonawca rewitalizacji deptaka deklaruje od najbliższej środy (14 lutego) rozpoczęcie prac. Cała inwestycja została podzielona na obszary, które będą realizowane etapowo – informuje Joanna Bobowska z lubelskiego ratusza.
W pierwszym etapie wykonawca rozpocznie prace na odcinku od ul. Kapucyńskiej do ul. Walerego Wróblewskiego na połowie deptaka (tej po stronie ul. Kapucyńskiej). Obszar, na którym będą prowadzone prace będzie wyłączony z ruchu pieszych.
Zakres wykonywanych robót będzie obejmował demontaż elementów małej architektury (ławki, kosze, kraty wokół drzew itp), rozbiórki nawierzchni, montaż okablowania pod oświetleniem oraz wykonanie podbudowy pod nawierzchnie kamienne.
– Jako kolejny etap planowane jest prowadzenie robót w obszarze nr III, rozpoczęcie około połowy marca. Prowadzenie poszczególnych prac oraz uruchamianie kolejnych obszarów uzależnione jest od warunków atmosferycznych i postępów robót – wyjaśnia Bobowska.
Wszystkie prace mają zakończyć się najpóźniej 15 maja, czyli tuż przed nowym sezonem turystycznym.
Co się zmieni?
Nowy deptak ma być przedłużeniem zrewitalizowanego Placu Litewskiego, rozwiązania funkcjonalne i materiały mają korespondować z tymi zastosowanymi na Placu m.in. w zakresie nawierzchni czy dostosowania jej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Patrząc w kierunku Bramy Krakowskiej zieleń zlokalizowana zostanie po lewej stronie deptaka, zaś oświetlenie nawiązujące do zastosowanego w części parkowej Placu Litewskiego – po prawej stronie.
Wzdłuż deptaka będą ustawione ławki wokół drzew, miejsca na ogródki kawiarniane, przy Bramie Krakowskiej pojawią się nowe drzewa. W tym miejscu zostanie również poszerzone przejście dla pieszych, zaś na odcinku od ul. Bajkowskiego do przystanku przy ul. Królewskiej zostanie zwiększona przestrzeń publiczna, dzięki wygaszeniu bus pasu i zawężeniu jezdni.
Dokumentacja projektowa przewiduje budowę instalacji nawadniających nową zieleń, oświetleniowych, teletechnicznych i kanalizacji deszczowej. Cała przestrzeń placu będzie objęta miejskim monitoringiem.
Przebudowa deptaka będzie kosztować 12,8 mln złotych.
Dodaj opinię