Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Ratusz znalazł brakujące pieniądze

DSC03099
Al. Racławickie w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Jeszcze w tym roku ruszy przebudowa Al. Racławickich, ul. Lipowej i Poniatowskiego. Miasto dzięki zmianie uchwały budżetowej i wieloletniej prognozie finansowej 'znajdzie’ brakujące pieniądze.

Miasto znalazło brakujące 70 mln zł do najtańszej oferty złożonej w przetargu na przebudowę Al. Racławickich, ul. Lipowej i Poniatowskiego. Przypomnijmy, że miasto początkowo zamierzało wydać na to zadanie ponad 41 mln zł, a najtańsza oferta złożona przez konsorcjum firm PRD Lubartów oraz KPRD z Lublina opiewała na kwotę blisko 107 mln zł.

Brakujące pieniądze uda się uzyskać dzięki zmianie w uchwale budżetowej i wieloletniej prognozie finansowej miasta Lublin. – „Brakujące środki na przebudowę Al. Racławickich zostaną pozyskane z przesunięcia realizacji jednego z zadań inwestycyjnych, środków własnych, rezygnacji z zewnętrznego nadzoru nad zadaniem oraz wykorzystania środków europejskich i oszczędności budżetowych” – wylicza Karol Kieliszek z biura prasowego lubelskiego ratusza.

Z powyższych opcji miasto planuje pozyskać ok. 34 mln zł. Kolejne brakujące pieniądze mają zostać uzyskane z rezygnacji z realizacji zakresu zadania obejmującego przebudowę ul. Sowińskiego i ul. Głębokiej. W tym przypadku to kolejne 31 mln zł.

Do rozstrzygnięcia przetargu konieczne będzie przyjęcie zaproponowanych zmian przez radnych Rady Miasta Lublin oraz wydłużenie okresu związania ofertą (mija 24 maja) przez wykonawcę, który uczestniczy w zamówieniu publicznym. Wprowadzenie zmian w budżecie znajdzie się w projekcie uchwały na najbliższej sesji rady miasta 30 maja.

Co się zmieni?

W ramach przebudowy wymieniona ma zostać nawierzchnia Al. Racławickich, ul. Lipowej, a od nowa zabudowana będzie ul. Poniatowskiego. Al. Racławickie mają zostać poszerzone o dodatkowy pas dla autobusów i taksówek, który ma służyć również jako lewoskręt. W związku z tym zostanie wyciętych blisko 100 drzew.

Przybędą także dwie dodatkowe sygnalizacje świetlne. Jedna na skrzyżowaniu z ul. Puławską, druga na skrzyżowaniu z ul. Grottgera. Dodatkowo powstaną drogi dla rowerów oraz nowa nawierzchnia chodników.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. A jednak sa nadwyżki w budżecie. A na podwyżki dla pracowników niepedagogicznych brakuje!Lepiej zrujnować jedną z najpiękniejszych alej w Polsce.

  2. Piękna ulica taka zielona, szkoda drzew i szkoda takiego pieknego wjazdu do centrum

  3. Buspas jako lewoskręt? Czyli że jak? Buspas będzie lewym pasem? A przystanki na wysepkach?