Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Poznaliśmy oferty chętnych firm

DSC03099
Al. Racławickie w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

W poniedziałek poznaliśmy oferty firm, które chcą przebudować Al. Racławickich, ul. Lipowej i Poniatowskiego. Kto i za ile rozbuduje ważną dla miejskiej komunikacji arterię?

W poniedziałek poznaliśmy oferty firm, które chcą podjąć się przebudowy Al. Racławickich w Lublinie. Najniższą złożyło konsorcjum złożone z Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Lubartów i Komunalnego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Lublinie (103,9 mln zł). Firma Strabag z Pruszkowa oczekuje 104,2 mln zł. Natomiast najdroższy jest warszawski Budimex z ofertą wartą 121,4 mln zł. Ta kwota przewyższa budżet na inwestycję, ponieważ miasto na przebudowę chce przeznaczyć 110 mln zł.

Roboty przy rozbudowie ulicy będą mogły ruszyć wiosną. Kierowców będzie czekać 15 miesięcy utrudnień w ruchu, bo tyle czasu daje wykonawcom Zarząd Dróg i Mostów. Inwestycja będzie realizowana w dwóch etapach. Pierwszy zakłada przebudowę Al. Racławickich wraz z Rondem Honorowych Krwiodawców (ok. 1860 m) i ul. Poniatowskiego (ok. 540 m). Drugi przebudowę ul. Lipowej (ok. 680 m).

Wycinka drzew na Al. Racławickich

Aktualnie na Al. Racławickich znajduje się 396 drzew, ul. Poniatowskiego 173 drzewa, a na ul. Lipowej 69 drzew. Do przesadzenia planowane jest 37 drzew na Al. Racławickich i 46 drzew na ul. Poniatowskiego. Natomiast usuniętych zostanie 26 drzew (spośród pierwotnie planowanych 88) na Al. Racławickich i 73 drzewa (spośród 109 planowanych do wycięcia) na ul. Poniatowskiego. Na ul. Lipowej do przesadzenia zostanie 19 drzew, a do usunięcia 11 (spośród planowanych 29).

Część drzew przeznaczonych do usunięcia była kilkanaście lat temu posadzona w pasach drogowych niezgodnie z przepisami – dziś kolidują z podziemnym uzbrojeniem technicznym, z zaprojektowaną ścieżką rowerową czy przebudową zatok w kształcie, który nakładają na Miasto przepisy prawa” – wyjaśniają urzędnicy.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Niech w końcu zaczną ten remont bo aż wstyd, że jedna z głównych ulic miasta tak wygląda.