Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Hałas przekracza dopuszczalne normy

IMG 20161214 140006 e1481727999881
cof

Trwa opracowywanie dokumentacji pod przebudowę Alei Racławickich. Ratusz musi rozwiązać problem z hasałem, który przekracza dopuszczalne normy. Bez tego można zapomnieć o tej inwestycji.

Mowa tu o odcinku Al. Racławickich, gdzie znajdują się wysokie bloki mieszkalne. Poziom hałasu w tym paśmie przekracza kilka decybeli.

Jak rozwiązać ten problem? Ratusz znalazł pomysł jak to zrobić. – Chcemy zastosować specjalny rodzaj nawierzchni zmniejszającej hałas spowodowany kontaktem kół z jezdnią. W Lublinie takie rozwiązanie nie było jeszcze stosowane – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta Lublin.

Kolejnymi pomysłami na rozwiązanie problemu były m.in. ustawienie wzdłuż drogi ekranów akustycznych czy wymiana okien w mieszkaniach, gdzie poziom hałasu był zbyt wysoki.

Przebudowa dotyczyłaby całych Alei Racławickich od ronda Honorowych Krwiodawców (wraz z rondem) do skrzyżowania z ul. Lipową i ul. Krakowskie Przedmieście.

– Realizację zadania, w zakresie robót budowlanych, planujemy rozpocząć pod koniec przyszłego roku – dodaje Kieliszek.

Co z drzewami, które rosną przy drodze? – W zakresie wycinki drzew ograniczamy ją do niezbędnego minimum, co oznacza że na samym zakresie obejmującym Al. Racławickie nie powinna przekroczyć ona 90 drzew przeznaczonych do usunięcia – wyjaśnia Kieliszek.

Opracowywana dokumentacja przewiduje pasy dla transportu zbiorowego wyznaczone w obu kierunkach oraz infrastrukturę rowerową w formie obustronnych dróg dla rowerów znajdujących się poza jezdnią.

Szacowany wstępnie koszt całego zadania wyniesie 70 mln zł. Inwestycja obejmuje także przebudowę ul. Poniatowskiego oraz ul. Lipowej.

DW

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.