Przebudowa Al. Racławickich pod znakiem zapytania. Znowu zbyt drogo…

IMG 20180122 102240
Zapadnięta jezdnia na al. Racławickich w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Trzy oferty wpłynęły w drugim przetargu na przebudowę Alei Racławickich w Lublinie. Najtańsza jest o 65 mln droższa od kwoty, którą może wydać ratusz.

Przypomnijmy, że pierwszy przetarg na przebudowę Al. Racławickich został unieważniony z powodu cen, które zaoferowali potencjalni wykonawcy. Najtańsza oferta przetargowa opiewała na kwotę 109 mln zł, gdzie ratusz zarezerwował na ten cel nieco 41 mln zł.

Drugi przetarg również okazał się nietrafiony, bo firmy, które złożyły swoje oferty ponad dwukrotnie przekroczyły przeznaczony budżet na ten cel. Miasto chciało przeznaczyć na remont blisko 42 mln złotych, jednakże złożone przed przedsiębiorstwa propozycje wahają się od 107 mln do 122 mln zł.

Co w takiej sytuacji? – Złożone oferty z mocy prawa muszą być teraz poddana analizie formalno-prawnej. Decyzje co do ewentualnego unieważnienia postępowania lub zwiększenia finansowania powinny zapaść do końca roku – mówi Karol Kieliszek z lubelskiego ratusza.

Zakończenie prac planowane jest na druga połowę 2020 rok. W ramach przebudowy wymieniona ma zostać nawierzchnia Al. Racławickich, ul. Lipowej, a od nowa zabudowana będzie ul. Poniatowskiego. Al. Racławickie mają zostać poszerzone o dodatkowy pas dla autobusów i taksówek, który ma służyć również jako lewoskręt. W związku z tym zostanie wyciętych blisko 100 drzew.

Przybędą także dwie dodatkowe sygnalizacje świetlne. Jedna na skrzyżowaniu z ul. Puławską, druga na skrzyżowaniu z ul. Grottgera. Dodatkowo powstaną drogi dla rowerów oraz nowa nawierzchnia chodników.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.