Protest sędziów w Lublinie. Na 30 minut zawieszą pracę

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

W Lublinie o godzinie 15 sędziowie na około 30 minut zawieszą swoją pracę. W ten sposób chcą zaprotestować przeciwko reformie sądownictwa, którą planuje władza.

 

Protest sędziów zaplanowana na czwartek 20 kwietnia, chociaż oficjalnie nikt nie mówi o proteście. Jak poinformował rzecznik sądu okręgowego ds. spraw karnych sędzia Dariusz Abramowicz o godzinie 15 ma odbyć się wspólne zebranie wszystkich lubelskich sędziów.

 

– Nie jest to protest, tylko zebranie, którego celem jest przedyskutowanie tego, co się dzieje w sądownictwie, zmian, które są wprowadzane – informuje Dariusz Abramowicz, rzecznik prasowy SO w Lublinie.

 

W ten sposób chcą zaprotestować przeciwko reformie sądownictwa. W marcu do Sejmu przyjęty został projekt uchwały autorstwa Prawa i Sprawiedliwości, a zdaniem sędziów okręgowych i sędziów z sądów administracyjnych, uderza w sądownictwo poprzez upolitycznienie go i naruszenie niezależności sądów.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.