Propagował faszyzm w Internecie. Obywatel Ukrainy został zatrzymany

Obywatel Ukrainy propagował faszyzm w internecie | fot. KWP Lublin

Lubelscy policjanci zatrzymali 26-letniego obywatela Ukrainy, który na jednym z portali internetowych zamieścił swoje zdjęcia na których przedstawiał gesty i symbole faszystowskie.

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami Centrum Antyterrorystycznego Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego ustalili, że 26-letni obywatel Ukrainy poprzez zamieszczanie na jednym z portali internetowych fotografii propagował faszystowski ustrój państwa.

Chodzi o zdarzenia z lipca 2015 i kwietnia 2016 roku. Za pierwszym razem 26-latek zamieścił na jednym z portali internetowych swoje zdjęcie na którym przedstawiał gesty i symbole faszystowskie na tle Państwowego Muzeum na Majdanku w Lublinie. Na następnej fotografii zrobionej w tym samym miejscu, którą wrzucił kilka miesięcy później do sieci ubrany był w czarną koszulkę z wizerunkiem nazistowskiego przywódcy na tle Mauzoleum.

Kolejne dwa zdjęcia jakie wrzucił do Internetu przedstawiały symbole odnoszące się do nazistowskiej formacji SS na tle Muzeum Martyrologii Wielkopolan Fort VII w Poznaniu. Sprawca za każdym razem posługiwał się fałszywym imieniem i nazwiskiem.

Działania śledczych pozwoliły namierzyć 26-latka. I tak mężczyzna został zatrzymany przez lubelskich kryminalnych i antyterrorystów we wtorek na terenie gm. Marki, woj. mazowieckie.Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Czekam teraz na wrzutkę z odciskiem buta na jego dupie gdy leci nad szlabanem granicznym.