Prokuratura wszczęła śledztwo ws. pobicia studenta z Turcji. Pierwsi zatrzymani

prokuratura okręgowa w lublinie
prokuratura okręgowa w lublinie

W środę Prokuratura Rejonowa Lublin-Południe, do której wpłynęły materiały wszczęła śledztwo w sprawie pobicia studenta z Turcji na placu Lecha Kaczyńskiego w Lublinie.

 

Do ataku na 25-letniego Deniza z Turcji doszło w nocy z soboty na niedzielę przed jednym z klubów przy ul. Peowiaków, a potem na pl. Lecha Kaczyńskiego. Do Deniza podeszła ok. 10 osobowa grupa, której nie spodobała się mężczyzny broda. Deniz został wielokrotnie uderzony pięścią w głowę i był kopany po całym ciele.

 

Mężczyzna trafił do kliniki przy Staszica. Gdzie po dwóch dniach przebywania w klinice, przeszedł operację głowy. Za operację zapłaciła uczelnia UMCS. W piątek Deniz wyjdzie ze szpitala.

 

Sprawą pobicia zajęła się Prokuratura Rejonowa Lublin-Południe, do której trafiają postępowania dotyczące przestępstw na tle narodowym i rasowym.

 

– Wszczęliśmy śledztwo w sprawie zdarzenia, do którego doszło w nocy z 4 na 5 lutego, w wyniku którego pobity został obywatel Turcji – informuje Agnieszka Kępka, rzecznik prasowy Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe.

 

W środę policjanci zatrzymali pierwszego podejrzanego, jednak okazało się, że to nie on stoi za pobiciem. W czwartek policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zostali tymczasowo aresztowani. W piątek prawdopodobnie prokuratura ma im postawić zarzuty.

 

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.