Projektanci nowego stadionu żużlowego spotkają się z mieszkańcami. Każdy może przyjść i wyrazić swoje zdanie

Widok na nowy stadion żużlowy i wielopoziomowy parking od ul. Nadbystrzyckiej
Widok na nowy stadion żużlowy i wielopoziomowy parking od ul. Nadbystrzyckiej

Miasto rozpoczyna konsultacje społeczne koncepcji nowego stadionu żużlowego, który ma powstać na terenie dawnego LKJ. Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek, 1 grudnia. Każdy może przyjść i wyrazić swoją opinię.

Miasto pyta mieszkańców o nowy stadion żużlowy

Otwarte spotkanie konsultacyjne odbędzie się z udziałem przedstawicieli pracowni architektonicznej, odpowiadającej za proponowane rozwiązania projektowe. Spotkanie zaplanowano 1 grudnia (czwartek) o godzinie 17.00 w budynku Ratusza przy placu Łokietka 1 (w sali nr 2).

Mieszkańcy będą mogli zapoznać się zakresem planowanej inwestycji i zgłosić opinie na temat terenów rekreacyjnych i nadrzecznych, a także koncepcji w pełni zadaszonego wielofunkcyjnego obiektu sportowo-rekreacyjnego z funkcją stadionu żużlowego oraz infrastruktury towarzyszącej.

Opinie można składać również pisemnie pocztą tradycyjną na adres Wydziału Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta Lublin, ul. Podwale 3, e-mailem na adres: [email protected]. Termin ich nadsyłania upływa 15 grudnia. Opinie, które wpłyną w trakcie konsultacji społecznych, przekazane będą projektantom, którzy sprawdzą możliwość ich uwzględnienia na dalszym etapie prac.

O nowym stadionie

Nowy stadion zaplanowano jako obiekt wielofunkcyjny, by zapewnił całoroczny dostęp do oferty sportowej, kulturalnej i rekreacyjnej. Będzie miejscem organizacji imprez motosportu takich jak: żużel, supercross, karting, drifting, freestyle MotoCross, czy mini żużel.

Zgodnie z wytycznymi przekazanymi projektantom, nowa hala ma spełnić wymogi krajowych i międzynarodowych federacji m.in. żużla, lekkoatletyki i gier zespołowych, w tym piłki ręcznej, siatkówki czy koszykówki. Umożliwi to miastu rozgrywanie zimą halowych mistrzostw tych dyscyplin sportowych.

Obiekt posłuży także do organizacji koncertów, targów, pokazów, czy zawodów hippicznych.

ZOBACZ: Tak ma wyglądać nowy stadion żużlowy [WIZUALIZACJE]

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.