Program in vitro w Lublinie dla 150 par. Jakie warunki musi spełnić para?

test ciążowy ciąża
Test ciążowy | fot. Adobe Stock

Mieszkańcy Lublina mogą korzystać z miejskiego wsparcia finansowego do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego. Sprawdź, jakie warunki trzeba spełniać, by skorzystać z refundacji in vitro w Lublinie.

Ponad 1,5 miliona złotych na pomoc dla bezpłodnych par

Miejski program dofinansowania leczenia niepłodności metodą in vitro dla mieszkańców Lublina zakłada wsparcie finansowe do wykonania dwóch procedur zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego dla każdej z minimum 50 par zakwalifikowanych rocznie do programu.

Będzie to dofinansowanie w wysokości 5 tys. zł do jednej procedury in vitro. Na realizację programu w latach 2023-2025 zaplanowano środki finansowe w miejskim budżecie w wysokości 1,52 mln zł.

Do programu może przystąpić para – zarówno małżeństwo, jak i związek nieformalny (partnerski) – która w dniu kwalifikacji mieszka w Lublinie i tam rozlicza się z podatku dochodowego, oraz przeszły postępowanie diagnostyczne w kierunku niepłodności.

Od dzisiaj (7.03) wszystkie zainteresowane pary mogą zgłaszać się do jednego z trzech podmiotów, które zostały wyłonione w ramach przeprowadzonego konkursu. Każdy z nich w ciągu 3 lat powinien zrealizować po 100 procedur. Pary zainteresowane leczeniem niepłodności metodą pozaustrojową mogą zgłaszać się bezpośrednio do tych podmiotów.

Z informacji przekazanych przez miasto wynika, że na terenie Lublina może znajdować się nawet 360 par wymagających procedury in vitro.

Kto będzie realizatorem miejskiego programu leczenia niepłodności metodą in vitro dla mieszkańców Lublina?

  • GYNCENTRUM, ul. Tomasza Zana 32a, 20-601 Lublin, tel. 81 477 87 30
  • Ab ovo (Klinika Bocian), ul. Relaksowa 26, 20-819 Lublin, tel. 81 527 71 36
  • OVUM Rozdrodczość i Andrologia, Konopnica 85F, 21-030 Motycz, tel. 81 718 08 32

Metoda in vitro dla mieszkańców Lublina. Jakie warunki musi spełnić para?

Kwalifikowanie par do programu będzie przeprowadzone zgodnie z kolejnością zgłoszeń do wybranych w konkursie placówek medycznych. Pierwszeństwo w miejskim programie leczenia in vitro będą miały pary ze schorzeniem wymagającym leczenia gonadotoksycznego, np. przy chorobie nowotworowej.

Kryteria kwalifikacji

Wymagania formalne:

  • pozostawanie w związku małżeńskim lub partnerskim,
  • zamieszkanie od co najmniej 12 miesięcy na terenie Lublina,
  • płacenie podatku w I i III Urzędzie Skarbowym w Lublinie,
  • para nie może uczestniczyć równolegle w innym programie.

Wymagania medyczne:

  • kobieta w wieku 25-40 lat,
  • para, u której stwierdzono niepłodność lub wcześniejsze leczenie oraz naturalne starania nie przyniosły zamierzonych efektów

Decyzję o kwalifikacji pary podejmuje realizator programu, mając na uwadze ustawowe warunki podjęcia terapii metodą zapłodnienia pozaustrojowego oraz pozostałe kryteria zawarte w programie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.