Prognoza w woj. lubelskim. Dziś będzie ciepło, ale może popadać

Termometry w Lublinie pokażą 22 stopnie Celsjusza. Z domu lepiej jednak nie wychodzić bez parasola, bo prognozowane są opady deszczu, zwłaszcza w godzinach popołudniowych.

W środę zachmurzenie będzie zmienne. Rozwój komórek burzowych nastąpi na południa naszego kraju, gdzie nastąpi znaczny wzrost zachmurzenia, pojawią się chmury kłębiaste, przechodzące po pewnym czasie w chmury Cumulonimbus dające burze i silne, lokalne opady deszczu, a w niektórych przypadkach także gradu.

Po wschodniej części kraju wystąpią przelotne opady deszczu, a po południu także burze. Lokalnie może spaść grad. Temperatura maksymalnie wyniesie do 22 st. C na Lubelszczyźnie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, wschodni.

Największa chwiejność prognozowana jest w północno-wschodniej części kraju i w środę w ciągu dnia jej strefa będzie się powoli przemieszczać ku zachodowi.

pogoda

 

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.