Prognoza pogody na wtorek 6 kwietnia. Możliwe burze w regionie

Chmura szelfowa na Lubelszczyźnie | fot. Dominik Wąsik

Prognoza pogody na wtorek 6 kwietnia. Polscy Łowcy Burz ostrzegają, że we wtorek przez województwo lubelskie mogą przejść burze. Należy na bieżąco śledzić prognozę pogody.

Burze w województwie lubelskim

„We wtorek Polska znajdzie się w zasięgu oddziaływania niżu skandynawskiego. Do naszego kraju będzie napływać z północnego-zachodu chłodne powietrze polarnomorskie. Obszar chłodu w środkowej troposferze w połączeniu z ogrzewaniem od podłoża spowoduje zwiększenie pionowych gradientów temperatury i wystąpienie pogody charakterystycznej dla chłodnej, chwiejnej masy: przelotnych opadów i lokalnych burz” – czytamy w komunikacie Polskich Łowców Burz.

Po południu w województwie lubelskim należy spodziewać się opadów deszczu, deszczu ze śniegiem i krupy śnieżnej. W północno-zachodniej części województwa (Puławy, Ryki, Łuków) mogą również wystąpić wyładowania atmosferyczne.

We środę i czwartek ciąg dalszy pochmurnej, wietrznej i zimnej aury z opadami deszczu ze śniegiem i śniegu, pod koniec czwartkowego dnia przechodzącego na zachodzie w opady deszczu. Nocą spadek temperatury powietrza do -3°C, a w ciągu dnia wzrost do 7°C.

Koniec tygodnia przyniesie poprawę pogody. Polska znajdzie się w zasięgu wyżu znad Europy południowej. Z zachodu zacznie napływać cieplejsze powietrze polarne morskie. Będzie więcej słońca i tylko miejscami popada przelotny deszcz; osłabnie także wiatr. Temperatura powietrza nocą będzie kilka stopni powyżej 0°C. W dzień temperatura osiągnie wartości od 10°C do 18°C.

Źródło: Polscy Łowcy Burz, IMGW

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.