Prognoza pogody na Wielkanoc. Sprawdź, jaka będzie pogoda w święta

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Pogoda na Wielkanoc 2019. W święta wielkanocne słońca nie zabraknie, ale pojawią się też zachmurzenia, które lokalnie przyniosą opady przelotnego deszczu. Sprawdź prognozę pogody na święta.

Pogoda na Wielki Piątek

Piątek, 19 kwietnia, będzie jednym z najbardziej słonecznych dni tegorocznej Wielkanocy. Tego dnia termometry pokażą od 15°C do 17°C na wschodzie i do 22°C na zachodzie. Wiatr będzie słaby, z kierunków północnych. W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe, jedynie na północnym wschodzie okresami umiarkowane. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze kraju od 1°C do 3°C, tylko nad morzem, miejscami w centrum i na północnym wschodzie do 4-5°C.

Pogoda na Wielką Sobotę

Sobota, 20 kwietnia, na niebie mogą pojawić się chmury, a temperatura będzie podobna do tej z piątku – temperatura maksymalna tego dnia wyniesie od 15°C do 17°C na wschodzie i do 22°C na południowym zachodzie. Pod wieczór na Suwalszczyźnie oraz krańcach wschodnich Lubelszczyzny możliwe przelotne opady deszczu. Wiatr słaby, na północnym wschodzie i Pomorzu Gdańskim umiarkowany, na ogół północny.

Pogoda na Niedzielę Wielkanocną

Niedziela, 21 kwietnia, w dzień w zachodniej połowie kraju zachmurzenie małe, na pozostałym obszarze umiarkowane lub duże. Od Warmii i Mazur przez Mazowsze po Podkarpacie miejscami przelotne opady deszczu, a na Podlasiu, wschodzie Mazowsza i Lubelszczyźnie miejscami też burze. W czasie burz prognozowana suma opadów do 10 mm. Temperatura maksymalna od 11°C, 12°C miejscami na Podlasiu oraz Pomorzu Wschodnim, od 13°C do 16°C na obszarach występowania opadów, na pozostałym obszarze od 17°C w centrum do 22°C na zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty, z kierunków północnych.

Pogoda na Poniedziałek Wielkanocny

W poniedziałek, 22 kwietnia, na wschodzie i południowym wschodzie lokalnie może popadać. Na pozostałym obszarze czeka nas przewaga słonecznej pogody, choć w centrum przelotnego deszczu całkowicie nie można wykluczyć. Najchłodniej będzie tam, gdzie chmury i przelotne opady, a najcieplej na zachodzie, gdzie lokalnie zobaczymy na termometrach nawet 19 stopni.

Pogoda po świętach

Tuż po świętach w całej Polsce dominować będzie pogoda o zmiennym zachmurzeniu, z przelotnym deszczem i wiosennymi burzami. Towarzyszące burzom opady lokalnie mogą być obfite. Będzie dość ciepło, temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 16°C do 21°C, a minimalna w nocy od 5°C do 9°C, nasili się jednak wiatr, będzie umiarkowany, miejscami dość silny i porywisty.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.