Prognoza pogody na weekend. Do Polski zbliża się duże ochłodzenie

deszcz parasol shutterstock
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

To już ostatnie ciepłe dni, przynajmniej we wrześniu. W weekend czeka nas pogorszenie pogody i ochłodzenie. Synoptycy nie widzą w najbliższym czasie powrotu lata.

Po okresie bardzo ciepłej i słonecznej pogody, kiedy to temperatura powietrza wzrosła w wielu miejscach do 30°C, w nocy z piątku na sobotę czeka nas znacznie ochłodzenie.

Jeszcze tylko dziś tj. w czwartek i w piątek zostanie z nami typowo letnia pogoda. Prognozujemy, że w tych dniach na przeważającym obszarze Polski temperatura maksymalna przekraczać będzie 26°C, a miejscami na zachodzie i południowym zachodzie osiągnie 30°C, a nawet 31°C.

Ochłodzenie

Pierwsze sygnały pogorszenia pogody wystąpią już w piątek – wzrośnie prędkość wiatru do umiarkowanego i porywistego, a pod wieczór nad zachodnią Polskę nasunie się chłodny front atmosferyczny, za którym nad Polskę napłynie znacznie chłodniejsze powietrze. Frontowi będą towarzyszyć przelotne opady deszczu, możliwe będą burze.

W nocy z piątku na sobotę front przemieści się przez całą Polskę, dlatego w sobotę nastąpi już znaczne ochłodzenie i pogorszenie warunków atmosferycznych. W całym kraju będzie pochmurno, w wielu miejscach spadnie deszcz. Temperatura powietrza wyniesie od 14°C do 18°C, co w porównaniu do pogody czwartkowej oznacza ochłodzenie o ponad 10°C!

Niedziela termicznie będzie podobna, jednak deszczu będzie mniej, powinno się też pojawiać się więcej przejaśnień.

Początek przyszłego tygodnia również zapowiada się chłodno, pochmurno i deszczowo. Spodziewamy się także silniejszych porywów wiatru, nawet do 70 km/h.

– Powrotu lata nie widać – mówią synoptycy.

Źródło: IMGW

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.