Prognoza pogody na Sylwestra i Nowy Rok. W poniedziałek spadnie mokry śnieg

nieżyca
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Polski kilkudniowy komunikat pogodowy. Jaka pogoda czeka nas w Sylwestra i Nowy Rok? Sprawdź w poniższym komunikacie!

W sobotę, 29 grudnia zachmurzenie duże i okresami opady deszczu, na Podhalu deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu. Temperatura minimalna od 0°C na Suwalszczyźnie i Podhalu, około 4°C w centrum, na zachodzie i nad morzem do 6°C na Nizinie Szczecińskiej. Temperatura maksymalna od 2°C na północnym wschodzie oraz Podhalu, około 5°C w centrum, na południu i nad morzem do 7°C na zachodzie kraju. Na Lubelszczyźnie przez cały dzień zachmurzenie, a temperatura wyniesie 2°C.

W niedzielę, 30 grudnia zachmurzenie duże, większe przejaśnienia na zachodzie i północnym zachodzie. Opady deszczu, na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Beskidach Zachodnich i w Tatrach do 15 cm. Temperatura minimalna od 1°C na wschodzie, około 3°C w centrum, do 5°C na zachodzie kraju, na Podhalu około 0°C. Temperatura maksymalna od 2°C na Suwalszczyźnie i na Podhalu do 6°C, 7°C w zachodniej połowie kraju. Na Lubelszczyźnie prognozuje się przelotne opady deszczu, a temperatura wyniesie 3 °C.

W Sylwestra, 31 grudnia w zachodniej połowie kraju zachmurzenie przeważnie umiarkowane i bez opadów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże, miejscami opady śniegu i deszczu ze śniegiem, w górach opady śniegu. Temperatura minimalna od -3°C na północnym wschodzie do 2°C na południu i zachodzie. Temperatura maksymalna od 0°C na Suwalszczyźnie, około 3°C w centrum i na południu kraju, do 6°C na północnym zachodzie. Na Lubelszczyźnie prognozuje się opady śniegu i deszczu ze śniegiem, a temperatura wyniesie 0 °C.

W Nowy Rok, 1 stycznia zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu lub mżawki, na południowym wschodzie przejściowo również deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od -3°C, -2°C na wschodzie do 1°C, 2°C na zachodzie i nad morzem, chłodniej na Podhalu około -6°C. Temperatura maksymalna od 2°C, 3°C na południowym wschodzie, około 5°C w centrum i na zachodzie kraju do 8°C na Pomorzu. Na Podhalu około 0°C. Na Lubelszczyźnie w dzień zachmurzenie i mogą wystąpić przelotne opady śniegu.

Źródło: IMGW

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.