Prognoza pogody na sylwestra i Nowy Rok 2022/2023. Sylwestrowa noc bardzo ciepła ze słabymi opadami deszczu

Młoda para trzymająca zimne ognie w Nowy Rok
Pogoda w Sylwestra i Nowy Rok 2022/2023 | fot. Adobe Stock

Sylwester i Nowy Rok 2022/2023. W tym roku pogoda będzie bardziej przyjazna niż zwykle, ponieważ prognozy pogody wskazują na dodatnie temperatury, przelotne opady deszczu oraz wiatr.

Takiej pogody w sylwestra i Nowy Rok dawno nie było

W tym tygodniu Polska znajdzie się w strumieniu wilgotnego, ale ciepłego powietrza napływającego znad Oceanu Atlantyckiego. To zapewni dość stabilną, choć wietrzną i pochmurną pogodę. Po ciepłym świątecznym weekendzie, w środę nastąpi krótkie ochłodzenie, po czym temperatury w dzień i w nocy ponownie będą, jak na ten okres, wyjątkowo wysokie.

Pogoda na sylwestra i Nowy Rok na podstawie prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Pogoda na sylwestra 2022/2023

W sobotę 31 grudnia najwięcej słońca i bez opadów na wschodzie kraju. Tam przeważać będzie zachmurzenie małe; na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże z opadami deszczu. Nadal ciepło – od 6°C na Suwalszczyźnie i w rejonach podgórskich do 14°C na zachodzie. Wiatr umiarkowany, w porywach do 60 km/h, południowy i południowo-zachodni.

Pogoda na sylwestra w Lublinie:

  • temperatura: 9°C
  • opady: brak
  • wiatr: do 50 km/h

Pogoda na noc sylwestrową 2022/2023

Noc sylwestrowa 31 grudnia – 1 stycznia będzie bardzo ciepła ze słabymi opadami deszczu. Temperatura minimalna wyniesie od 5-6°C na Kaszubach i Suwalszczyźnie, około 9°C w centrum kraju do 10°C, 11°C na południowym zachodzie, na Podhalu około 2°C.

Pogoda na noc sylwestrową w Lublinie:

  • temperatura: 10°C
  • opady: brak
  • wiatr: do 40 km/h

Pogoda na Nowy Rok 2023

Pierwszy dzień Nowego Roku 1 stycznia na ogół pochmurny z opadami deszczu, ale bardzo ciepły. Temperatura w dzień od 7°C na północy do około 15°C na południowym zachodzie. Nadal wietrznie – zachodni wiatr w porywach osiągać będzie do 55 km/h, a na południu kraju do 65 km/h.

Pogoda na Nowy Rok w Lublinie:

  • temperatura: 12°C
  • opady: brak
  • wiatr: do 40 km/h

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.