Prognoza pogody na piątek i sobotę. Pochmurno z opadami deszczu oraz burzami

Zachmurzone niebo
Zachmurzone niebo | fot. Dominik Wąsik

W piątek i sobotę możemy spodziewać się przelotnych deszczy, burz, a nawet opadów drobnego gradu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej planuje wydać dla obszaru województwa lubelskiego ostrzeżenia przed burzami z gradem.

Pogoda na dziś – piątek 9.06

W piątek (9.06) zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Lokalnie przelotny deszcz i burze. Przewidywana wysokość opadów lokalnie do 15 litrów na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna od 22°C do 25°C. Wiatr początkowo słaby, po południu przeważnie umiarkowany, północno-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

IMGW zamierza wydać alerty pogodowe pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Niebezpiecznych zjawisk należy spodziewać się przede wszystkim w godzinach popołudniowych i nocnych. Burze w woj. lubelskim mają utrzymać się do soboty.

Prognoza burzowa IMGW na piątek, 9 czerwca
Prognoza burzowa IMGW na piątek, 9 czerwca

Pogoda na noc z piątku na sobotę 9/10.06

W nocy z piątku na sobotę (9/10.06) zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, miejscami burze. Wysokość opadów lokalnie do 15 mm. Temperatura minimalna od 14°C do 16°C. Wiatr słaby, północno-wschodni, w czasie burz porywisty.

Prognoza burzowa IMGW na noc z piątku na sobotę, 9-10 czerwca
Prognoza burzowa IMGW na noc z piątku na sobotę, 9-10 czerwca

Pogoda na sobotę 10.06

W sobotę (10.06) zachmurzenie duże, miejscami większe przejaśnienia. Przelotne opady deszczu, miejscami burze. Wysokość opadów do około 20 mm. Temperatura maksymalna od 19°C do 21°C. Wiatr umiarkowany, po południu okresami porywisty, północno-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

Gdzie burza i deszcz? Radar burz i opadów na żywo

Gdzie jest burza dziś, 9 czerwca? Sprawdź interaktywny radar burzowy online.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.