Ważny temat? Prześlij newsa!

Prognoza pogody na dziś: Nadciągają burze, może być niebezpiecznie!

Spotted Lublin

IMGW ostrzega przed niebezpiecznymi burzami, które dzisiaj mogą przejść przez nasz region. Największym zagrożeniem jest porywisty wiatr, który lokalnie może osiągnąć prędkość 110 km/h. W poniedziałek wystąpią korzystne warunki do rozwoju silnych i gwałtownych burz, których należy spodziewać się po południu i wieczorem. Burzom miejscami będą towarzyszyć nawalne opady deszczu, bardzo silne porywy wiatru do […]

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

IMGW ostrzega przed niebezpiecznymi burzami, które dzisiaj mogą przejść przez nasz region. Największym zagrożeniem jest porywisty wiatr, który lokalnie może osiągnąć prędkość 110 km/h.

W poniedziałek wystąpią korzystne warunki do rozwoju silnych i gwałtownych burz, których należy spodziewać się po południu i wieczorem. Burzom miejscami będą towarzyszyć nawalne opady deszczu, bardzo silne porywy wiatru do 100-120 km/h oraz duży grad, który może osiągnąć wielkość nawet 5 cm. Istnieje także ryzyko wystąpienia trąb powietrznych.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenie drugiego stopnia (skala trzystopniowa) przed burzami z opadami gradu. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami miejscami od 30 do 50 litrów deszczu na metr kwadratowy oraz porywami wiatru do 110 kilometrów na godzinę. Miejscami możliwy duży grad.

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 30 mm, lokalnie do 50 mm, oraz porywami wiatru do 110 km/h. Miejscami możliwy duży grad” – prognozuje Kamil Walczak z IMGW.

Burze będą łączyć w niewielkie systemy wielokomórkowe, a w strefie zwiększonych uskoków wiatru mogą pojawić się superkomórki burzowe. Burze będą przemieszczać się z zachodu na wschód z odchyleniem na południowy-wschód.

65671577 10157162890197332 5475227504396468224 n
źródło: lowcyburz.pl

Przypomnijmy, że w dalszym ciągu obowiązuje drugi stopień ostrzeżenia meteorologicznego przed upałami dla woj. lubelskiego. Temperatura maksymalna w poniedziałek wyniesie od 30°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 21°C.

Gdzie jest burza? Radar burz [01.07.2019]

Dodaj opinię

Powiadomienia
Powiadom o

Dodając opinię akceptujesz regulamin. Administratorem Twoich danych osobowych jest Grupa Spotted Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

0 opinii
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Od 2016 roku piszemy o życiu mieszkańców Lublina. Jesteśmy zawsze z nimi: informujemy, interweniujemy, pomagamy. Każdego dnia dostarczamy czytelnikom informacje z naszego miasta i regionu. Wielokrotnie zdobyte przez nas newsy trafiły do ogólnopolskiej prasy, telewizji, radia i Internetu. Jesteśmy jednym z największych portali w Lublinie, który według wyników oglądalności Google Analytics, w marcu 2022 r. odwiedziło ponad 1,7 mln UU.

Pozostałe teksty autora

Najnowsze teksty

facebook instagram pinterest twitter youtube linkedin tiktok twitch search menu close arrow-left-short arrow-right-short arrow-right-long arrow-left-long arrow-down check check