Prognoza pogody na czwartek: Niszczące burze mogą przejść przez region

drzewo burza
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Synoptycy ostrzegają! Wracają burze, które mogą być miejscami na tyle gwałtowne, aby znów powodować szkody. Będą ulewy, gradobicia i wichury, niewykluczone są nawet trąby powietrzne.

Czwartek będzie bardzo niebezpiecznym dniem pod względem zjawisk burzowych. Będą one występować w centralnej i wschodniej części kraju. Najgwałtowniejsze zjawiska prognozowane są w pasie od Warmii i Mazur, przez Mazowsze i Ziemię Łódzką po Opolszczyznę, Śląsk i Małopolskę.

Zagrożeniem będą intensywne opady deszczu – do 50 mm, lokalnie 60 mm, porywy wiatru do 115 km/h i grad osiągający lokalnie średnicę 8 cm.

Dla województwa lubelskiego wydano pierwszy stopień zagrożenia przed wystąpieniem burz z gradem. – „Prognozuje się wystąpienie w nocy burz z opadami deszczu do 20 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie opady gradu” – prognozuje Anna Woźniak z IMGW.

Dodatkowo ze względu na podwyższone parametry skrętu kierunkowego wiatru istnieje ryzyko powstania trąb powietrznych w centralnej części Polski. Burze będą się przemieszczać na północny-wschód.

Czytaj też: Uwaga na upały! Ostrzeżenie przed wysokimi temperaturami dla woj. lubelskiego

Gdzie jest burza? Radar burz [13.06.2019]

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.