Prognoza pogody IMGW: Uwaga, oblodzenie! Będzie bardzo ślisko – OSTRZEŻENIE

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed oblodzeniem, które wystąpi na terenie całego województwa lubelskiego.

W środę i czwartek dotrze nad Polskę powietrze arktyczne znad północnych krańców kontynentu. Będzie padał głównie deszcz ze śniegiem i śnieg, najmocniej na wschodzie i południu kraju. Prognozujemy ujemne temperatury w nocy od -6°C do -1°C, tylko nad morzem i krańcach zachodnich około 1°C. W dzień lekko powyżej zera, od 1°C do 3°C, 4°C, chłodniej na terenach podgórskich i wschodzie kraju: około -1°C. Odczucie chłodu wzmocni silniejszy, porywisty wiatr z północy.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem, które wystąpi na terenie województwa lubelskiego. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 02.00 w środę (5.02) do godz. 10.00 tego samego dnia.

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C, temperatura minimalna gruntu od -3°C do -1°C” – prognozuje Anna Woźniak, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.