Prognoza pogody: Dzisiaj będzie upalnie, ale uwaga na gwałtowne burze z gradem

grad pogoda
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Wtorek zapowiada się na upalnie, miejscami na termometrach zobaczymy nawet 33 st. C. Synoptycy prognozują, że po południu w regionie mogą wystąpić gwałtowne burze z gradem.

We wtorek Polska znajdzie się pomiędzy wielocentrycznym niżem z zachodniej Europy, a wyżem ze wschodu kontynentu, co oznacza napływ do naszego kraju gorącego i chwiejnego powietrza pochodzenia zwrotnikowego.

Krańce zachodnie Polski znajdą się w zasięgu oddziaływania falującego frontu ze wschodnich Niemiec. W związku z tym, nad naszym krajem pojawią się burze, które miejscami będą gwałtowne” – czytamy w komunikacie Polskich Łowców Burz.

Jak czytamy w ich komunikacie, burz nie będzie wcale, ale w przypadku pojawienia się mogą być gwałtowne. Największym zagrożeniem są punktowe, bardzo silne porywy wiatru (downburst) oraz w mniejszym stopniu ulewne opady deszczu i opady gradu (o średnicy 2-3 cm).

Burze spodziewane są przede wszystkim późnym południem, wieczorem i w pierwszej części nocy.

Przypomnijmy, że w dalszym ciągu dla województwa lubelskiego obowiązują ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed wysokimi temperaturami. O tym więcej przeczytasz tutaj: Uwaga na upały! Ostrzeżenie przed wysokimi temperaturami dla woj. lubelskiego

prognoza 2019 06 11
źródło: lowcyburz.pl

Gdzie jest burza? Radar burz [11.06.2019]

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.