7-dniowa prognoza pogody dla województwa lubelskiego. Gorąco oraz burzowo. Opady będą punktowe

chmury
Chmury | fot. Dominik Wąsik

Nadchodzący tydzień przyniesie identyczny typ pogody, z jakim mieliśmy do czynienia w ostatnich dniach. Oznacza to, że dominować będzie gorąca aura z lokalnymi, rozproszonymi burzami. Opady będą miały charakter miejscowy, więc nie wszędzie popada, co oznacza, że w niektórych regionach susza będzie się nadal pogłębiać.

Prognoza pogody 27 maja – 2 czerwca dla województwa lubelskiego

Sytuacja w wielu miejscach jest tragiczna i nic nie wskazuje na to, by miała się ona poprawić. Choć w ostatnich dniach lokalnie solidnie padało, opady te nie zdołały poprawić sytuacji związanej z suszą. Zwilżone zostało tylko kilka centymetrów gleby, ponieważ większość wody spłynęła ze względu na intensywność opadów. Aby susza została w jakimś stopniu złagodzona, potrzebne są kilkudniowe, przelotne opady deszczu, których niestety nie widać na horyzoncie.

Tygodniowa prognoza pogody dla województwa lubelskiego 27 maja - 2 czerwca
Tygodniowa prognoza pogody dla województwa lubelskiego 27 maja – 2 czerwca | fot. meteolu.pl

Jak widać na powyższej grafice, w przyszłym tygodniu na termometrach pojawią się przyjemne wartości. W poniedziałek w najcieplejszym momencie dnia zobaczymy 27°C, we wtorek i środę 26°C, w czwartek 25°C, w piątek 26°C, w sobotę 28°C, a w niedzielę 30°C.

Codziennie, z wyjątkiem poniedziałku, możliwe będą burze. Podobnie jak w ostatnich dniach, burze będą miały charakter punktowy, więc opady nie wystąpią wszędzie. Burze na ogół nie powinny być gwałtowne, ale szczególnym zagrożeniem mogą być intensywne opady deszczu oraz grad.

Pamiętajmy, że prognoza ma charakter długoterminowy. Szczegóły będą pojawiać się w prognozach 3-dniowych oraz ostrzeżeniach meteorologicznych. Życzymy miłego tygodnia.

Źródło: Paweł Reducha, meteolu.pl

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.