Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla mieszkańców województwa lubelskiego. Dziś może być burzowo i wietrznie.
Dziś na terenie województwa lubelskiego mogą wystąpić burze i opady gradu. Będzie też mocno wiało – ostrzegają synoptycy. Ostrzeżenie obowiązuje od 17:45 do 22:00.
– Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 15 mm, lokalnie do 20 mm, oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie grad – prognozuje Ewa Łapińska, dyżurny IMGW.
Pamiętajcie, że gdy burza zastanie Was poza domem nie należy zatrzymywać się pod drzewami lub słupami energetycznymi, lecz wyłącznie w budynkach lub miejscach zadaszonych. W domu należy zamknąć okna i drzwi, zebrać donice oraz inne niewielkie przedmioty, które mogą być porwane z balkonów.
Czekamy na Wasze zdjęcia! Ślij na adres [email protected] w tytule „burza”.
Wasze zdjęcia

Ważny temat? Prześlij newsa!
Czekamy na Wasze informacje, zdjęcia i filmy.
Bądź na bieżąco z Lublinem!
Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się w naszym mieście.
Najciekawsze wiadomości ze spottedlublin.pl znajdziesz w Google News!
Dodaj opinię