Profesjonalna plantacja konopi w domu na terenie Lublina. Zabezpieczono prawie 80 roślin i pół kilograma suszu

Profesjonalna plantacja konopi w jednym z domów na terenie Lublina
Profesjonalna plantacja konopi w jednym z domów na terenie Lublina | fot. KMP Lublin

Prawie 80 roślin konopi oraz pół kilograma gotowego suszu zabezpieczyli miejscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową w jednym z domów na terenie Lublina. W sprawie zatrzymano trzech mężczyzn. Grozi im kara do 15 lat więzienia.

Plantacja konopi w Lublinie

Ujawnienie profesjonalnej plantacji konopi jest efektem pracy operacyjnej policjantów z wydziału dw. z przestępczością narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Z informacji kryminalnych wynikało, że w jednym z domów na terenie Lublina może znajdować się plantacja marihuany. Na ustalony adres operacyjni weszli w ubiegłym tygodniu.

„W jednym z pomieszczeń zorganizowana została profesjonalna plantacja konopi. W specjalistycznych namiotach z oświetleniem i termowentylacją zabezpieczonych zostało blisko 80 roślin konopi, znajdujących się w fazie kwitnienia” – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Podczas realizowanych czynności policjanci odnaleźli ponad pół kilograma gotowego suszu marihuany. Zabezpieczony został także specjalistyczny sprzęt do uprawy roślin. W sprawie zatrzymano 3 mężczyzn w wieku 41, 40 i 19 lat.

„Usłyszeli zarzuty wytwarzania znacznych ilości narkotyków. Na wniosek śledczych, decyzją sądu dwóch trafił do tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Wobec 19-latka zastosowany został dozór policji” – informuje nadkom. Kamil Gołębiowski.

Może im grozić kara do 15 lat więzienia.

Zdjęcia

Plantacja konopi ujawniona w domu na terenie Lublina
Plantacja konopi ujawniona w domu na terenie Lublina | fot. KMP Lublin
Zabezpieczony przez policjantów susz marihuany
Zabezpieczony przez policjantów susz marihuany | fot. KMP Lublin

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.